Ukrayna’da Kripto Para İşlemlerine Denetim Geliyor

Ukrayna’da Kripto Para İşlemlerine Denetim Geliyor

Paylaş
Ukrayna’da Kripto Para İşlemlerine Denetim Geliyor

Ukrayna Maliye Bakanı Oksana Makarova’nın açıklamalarına göre hükümet bazı kripto para işlemlerini gözetlemeye başlayacak.

İşlemler Gözetlenecek

Bakan Makarova kısa süre önce verdiği bir röportajda ülkedeki kripto  para işlemleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Kendisinin açıklamalarına göre hükümet yakın gelecekte belli başlı kripto para işlemlerini gözetlemeye başlayacak.

Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre devlet, yeni onaylanan bir yasa doğrultusunda toplam değeri 1 bin 200 doları aşan (30 bin grivna) işlemleri detaylı bir şekilde inceleyecek:

Bir borsanın, bankanın veya daha farklı bir şirketin toplam değeri 30 bin grivna veya daha fazla olan bir kripto para işlemi yapabilmesi için önce o işlemin doğrulanması ve müşteri bilgilerinin alınması gerekecek.

Eğer Ukrayna’daki bir kripto para kullanıcısı toplam değeri 30 bin grivnayı aşan bir kripto para işlemi yapmaya çalışırsa öncelikle o paranın “kaynağına ve ne şekilde kullanılacağına dair” detaylı bilgiler vermesi gerekecek. Maliye Bakanı’nın açıklamalarına göre Ukrayna Hükümeti şu anda kripto para işlemlerini bloke edemiyor. Ama eğer bir işlemin yasa dışı olduğu anlaşılırsa o paralara daha farklı şekillerde el konulabilir:

Şu anda bir işlemi bloke etmenin mümkünatı yok. Ama kripto para cüzdanlarına bloke koymak, yasa dışı yollarla elde edilen kripto paralara el koymak mümkün.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap