Ukrayna, FATF Kurallarına Dayalı Yeni Bir Kripto Yasası Çıkardı

Ukrayna, FATF Kurallarına Dayalı Yeni Bir Kripto Yasası Çıkardı

Paylaş
Ukrayna, FATF Kurallarına Dayalı Yeni Bir Kripto Yasası Çıkardı

Kriptokoin – Ukrayna hükümeti, FATF kurallarına dayanarak kripto para birimleriyle mücadele eden kara para aklama yasasını kabul etti. Hükümet tarafından kabul edilen yasa kripto para birimlerini bir tasarruf aracı olarak görüyor ve kara para aklama ve terörün finansmanı da dahil olmak üzere finansal suçlarda potansiyel kullanımını kabul ediyor.

Ukrayna hükümeti, ülkedeki kripto para birimlerini düzenleyen bir yasa çıkardı. Kanun, kripto para birimlerinin kullanımını kara para aklama, dolandırıcılık ve terör finansmanından korumayı amaçlamakta.

Hükümet Kripto Ticaretini İzleyecek

Kanun, hükümetin ülkedeki kripto alım satımını izlemede elini güçlendiriyor.Kılavuzlardan biri, hükümete 30,00 hriven’den (1.300 dolardan) daha düşük bir değere sahip bireysel bir işlemin açık anahtarını toplama yetkisi veriyor. Bununla birlikte, işlem bundan daha değerliyse, hükümet hem alıcıya hem de göndericiye doğrulama uygulayacak. Gönderici ve alıcıların kimliklerini net bir şekilde göstermeleri ve ayrıca iş ilişkisinin niteliğini doğrulamaları gerekecek. Kanun, FATF kurallarına dayanmakta.

Binance, Kripto Yasasını Oluşturmak İçin Ukrayna İle İşbirliği Yapıyor.

Daha önce bildirildiği üzere, Binance, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile bir mutabakat zaptı imzalamıştı. Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance ve Ukrayna yetkilileri, ülkedeki kripto para birimlerinin yasal statüsü üzerinde ortaklaşa çalışacaklar. Ukrayna’nın kripto para birimlerinin yasal ve ana akım haline getirilmesinde çalışmakta olan ülkeler arasında olduğuna inanılıyor. Daha önce, hükümet Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimlerinin kullanımını yasallaştırma niyetini ortaya koymuştu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap