Uber’in En Büyük Hissedarı SoftBank Bitmain İle Anlaşmayı Reddetti, Diğer Yatırımlar Belirsiz

Uber’in En Büyük Hissedarı SoftBank Bitmain İle Anlaşmayı Reddetti, Diğer Yatırımlar Belirsiz

Paylaş
Uber’in En Büyük Hissedarı SoftBank Bitmain İle Anlaşmayı Reddetti, Diğer Yatırımlar Belirsiz

SoftBank’tan bir yetkili, geçtiğimiz hafta hem kripto hem de ana akım medya kaynakları tarafından bildirilen Bitcoin (BTC) madencilik ürünü olan Bitmain ile ilgili yatırım anlaşmasına dahil oldukları haberlerini reddetti.

Daha önce Bitmain’in, 15 milyar dolarlık bir değere getirilen bir Başlangıç ​​Dışı Halka Arz (IPO) finansmanı anlaşmasını imzaladığı iddia edilmişti. 

SoftBank Group Corp. Kurumsal İletişim Ofisi’nden Kenichi Yuasa konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ne SoftBank Group Corp. ne de SoftBank Vizyon Fonu, anlaşmaya herhangi bir şekilde dahil değil.”

Açıklık gerektiren birçok talebe rağmen, Tencent’teki hiç kimse anlaşma yaptıklarını reddetmiş veya onaylamamıştır. Bitmain ise konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

SoftBank ve Tencent’in Bitmain’le yaptığı bir anlaşmaya ilişkin orijinal hikaye, Çince yayın QQ’su tarafından 4 Ağustos’ta yayınlandı.

Mainland IPO öncesi imzalamayı resmen tamamladı. Bu yatırımcılar arasında Tencent, Softbank ve Çin Altınları yer alıyor. Mevcut finansman turu 1 milyar ABD doları, yatırım öncesi değerleme ise 14 milyar.

Hikaye ilk olarak bozulduktan sonra, SoftBank ve Tencent tarafından Bitmain ile yapılan bir yatırım anlaşmasına katılımlarından dolayı resmi bir onay ya da inkar söz konusu değildi.

12 Ağustos’ta Samson Mow, Bitmain’in Q1 sonuçlarından biri, biri Çince, biri de Morgan Stanley’den iki görüntüyü tweetledi:

“Bitmain neden bu kadar hızlı sermaye artırıyor ve sadece yatırımcılara ilk çeyrek sonuçlarını gösteriyor? Şimdi Q3’e girdik. Nedeni Q2 bir felaket oldu. Bitmain, envanterde $ 1,24 milyar dolar ve S9 fiyatlarında % 85 düştü!”

Mow’un tweet’lerine yanıt olarak, Crypto Herpes Cat, Mow’un BCH için BTC satması ve ASIC madencileri ile ne yaptıklarını belirtmesi gibi, Bitmain’in BCH ile nasıl bitip bitmediğine dair bazı teorileri açıklayan bir yol izledi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap