Twitter CEO’sunun Firması Önemli Bir Kripto Para Patenti Aldı!

Twitter CEO’sunun Firması Önemli Bir Kripto Para Patenti Aldı!

Paylaş
Twitter CEO’sunun Firması Önemli Bir Kripto Para Patenti Aldı!

Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in yönettiği finansal hizmetler ve mobil ödemeler şirketi Square, kripto para sektörü için oldukça büyük bir öneme sahip yeni bir patent aldı. Square‘in aldığı yeni patent itibari parayı gerçek zamanlı olarak kripto para birimlerine çevirebiliyor. Tabii ki bu hali hazırda birçok borsa veya kurum tarafından yapılsa da, Square’in farkı bunun PoS cihazlarında yapılabilmesi oldu.

Dorsey’in Girişimi Kripto Paraları Ana Akıma Taşıyabilir!

21 Ocak tarihinde ABD Patent Ofisi tarafından verilen patent, özellikle kripto para birimleri ile günlük hayattaki harcamaların yapılasını mümkün kılabilir. Square tarafından yapılan başvuruda şu an bütün kripto para birimlerinin yaygın bir şekilde kabul edilmemesinin önündeki engellerden en büyüğünün de bu olduğu belirtildi. Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri şu sıralar yeni yeni e-ticaret tabanlı sitelerde kabul görmeye başladılar.

Özellikle günlük harcamalarda basit bir ürün veya hizmet alırken bile kripto para ödemesi yapmak, bunların aldıkları zaman açısından şu an için oldukça zor. Bazı işlemler ağın yoğunluğuna göre 1 saatten fazla bir süre bile alabiliyor ve günlük hayatta böyle bir vakit mümkün olmayabiliyor. Buna ek olarak uzmanlar kripto paraların sunduğu gizliliğin başka sorunlara da sebep olabileceğini düşünüyorlar.

Jack Dorsey’in firması ise bu hız sorununu aşmak için aldığı patentte, LDK isimli bir Lightning Network tabanlı teknoloji kullanacak. Dorsey’in kripto para planlarının gelecekte fiyatı arttırabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap