Twitter CEO’sundan Bitcoin’e Yatırım

Twitter CEO’sundan Bitcoin’e Yatırım

Paylaş
Twitter CEO’sundan Bitcoin’e Yatırım

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, kripto paralara nasıl yatırım yaptığını açıkladı. Dorsey’in Bitcoin destekçisi olduğu pek çok kişi tarafından biliniyor. Jack Dorsey’in Bitcoin’e karşı olan yatırımları dünya çapında biliniyor ve yatırımcıların gözünde Dorsey mühim bir figür.

Jack Dorsey Lightning Network teknolojisinin geliştirilmesi için ciddi yatırımlarda bulunuyor. Lightning Network ile Bitcoin alım ve satımı anında gerçekleşecek ve transferlerde hiçbir ücret alınmayacak. Dorsey aynı zamanda CEO’su olduğu Twitter’a Blockchain teknolojisini entegre edebilmek için çok çalışıyor. Birkaç gün önce Twitter’da atılan tweetlerin altında bir yıldırım simgesi gösteren uygulama piyasaya sürülmüştü. Bu yıldırım simgesine tıklandığı zaman tweetin sahibine Bitcoin bağışında bulunulabiliyor. Jack Dorsey bu uygulamayı çok beğenmiş ve ‘mükemmel’ yorumunda bulunmuştu. 42 yaşındaki Dorsey yaptığı açıklamada, önümüzdeki 10 yıl içerisinde internet ortamında kullanılacak tek paranın Bitcoin olacağını iddia etti.

Her fırsatta Bitcoin’i öven ve kripto paralarla ilgili haberleri yakından takip eden Twitter’ın CEO’su Dorsey, servetinin ne kadarlık kısmıyla Bitcoin aldığını söylemedi. Ancak birkaç ay önce yaptığı açıklamada yeterli miktarda Bitcoin’e sahip olduğunu açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde Marty Bent ile yaptığı röportajda bazı ipuçları veren Jack Dorsey, her hafta 10 bin dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Güncel kurdan hesaplandığında her hafta 2,8 BTC’ye tekabül ediyor. Yaklaşık 6 milyar dolar serveti bulunan Dorsey’in aldığı BTC’ler az görünse de uzun vadeli olarak düşünüldüğünde rakamlar ciddi boyutlara ulaşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap