Twitter CEO’su Bitcoin İçin Afrika’da Büyük Bir Gelecek Görüyor

Twitter CEO’su Bitcoin İçin Afrika’da Büyük Bir Gelecek Görüyor

Paylaş
Twitter CEO’su Bitcoin İçin Afrika’da Büyük Bir Gelecek Görüyor

Kriptokoin – Twitter CEO’su Jack Dorsey kıtanın ‘geleceği tanımlayacağına’ inandığı için geçtiğimiz günlerde Afrika’ya doğru hareket ettiğini ilan eden bir tweet attı.

Afrika her zaman birçok insan için büyüleyici bir kıta olmuş durumda ve son zamanlarda çıkan bir tweet’e göre Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey de aynı şeyi hissediyor. Bununla birlikte, birçok insan oraya farklı kültürleri deneyimlemek, iklimlendirmek ve vahşi yaşamı gözlemlemek için giderken Dorsey, oraya gitmenin geleceği daha da iyi görmesine izin vereceğine inanıyor.

Twitter CEO’su Afrika’ya Yeniden Gelmeyi Planlıyor

Tweet’ine göre, Dorsey kıtayı terk ettiği için üzgün görünüyor, ancak Afrika’da gelecek için de büyük bir potansiyel görüyor. Özellikle Bitcoin’in geleceğinin Afrika ülkelerinde büyük potansiyeli olabileceğine dikkat çekiyor. Kıtada kripto endüstrisi ve kripto paralar hızla büyümekte, çünkü bankasız veya banka ile çok işi olmayan kişiler bile internete erişebilmekte.

Tweet, ayrıca Dorsey’in 2020’nin ortalarında, Afrika’ya geri dönüp 3-6 ay geçirmeyi planladığını da gösteriyor. Bu dönemde nerede olacağını bilmediğini itiraf ettiği için planlarını henüz tam olarak düzenlememiş durumda. Ancak, Dorsey kesinlikle birkaç ay içinde hızlı bir şekilde geri dönüş için planlar yapıyor gibi görünüyor.

Dorsey’in Afrika’ya yönelik oluşan yeni hayranlığı, Ekim’de açıkladığı kısa bir turun ardından geldi. Tur, Gana, Nijerya, Güney Afrika ve Etiyopya dahil olmak üzere birçok ülkeyi içeriyordu. Kaldığı süre boyunca Dorsey, bu ülkelerden gelen çeşitli girişimcilerle bir araya gelerek, güney kıtasında yaşam koşullarının iyileştirilmesi için planlarını tartıştıklarını ileri sürüyor.

Gelecek Afrika’da

Dorsey ayrıca dünyayı dolaşması ve ziyaret ettiği ülkelerdeki ilginç yerel geleneklerle ilgilenmesiyle de tanınıyor.

Öğrendiği ülkeleri terk ettikten sonra bile bu adetlerden bazılarını uygulamaya devam ettiği açıkça görülmekle birlikte, Afrika ziyareti, kıtanın teknik temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde tanımlanmış gibi görünüyor.

Bildirildiği üzere, Dorsey Afrika’da, altyapı eksikliği nedeniyle büyük teknoloji firmaları tarafından genellikle göz ardı edilen bir çok potansiyel görüyor. Bununla birlikte, Twitter CEO’sunun vizyon sahibi olduğu biliniyor ve Afrika’nın gelecek için büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorsa, diğerleri liderliğini uzun süre önce takip edebilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap