“Twitter, Bitcoin’i entegre edecek” iddiası

“Twitter, Bitcoin’i entegre edecek” iddiası

Paylaş
“Twitter, Bitcoin’i entegre edecek” iddiası

The Block’un çeşitli haber kaynaklarından aktardığına göre, Twitter’ın kullanıcıların tweet’lerinden birbirlerine bahşiş vermesini sağlayacak bir özelliği hayata geçirmeyi planladığı iddia ediliyor.

Konuyla ilgili haberler ise Twitter’la ilgili alınan kararları yakından bilen iki kişiye dayanılarak verildi ancak Twitter sözcüsü şu an böyle bir planları olmadığını belirtti.

Bazı haber kuruluşları ise sosyal ağın, “Bitcoin’le bahşiş” özelliğini getireceğini bildirse de The Information, böyle bir durumun şu an için söz konusu olmadığını yazdı. Eğer Twitter bu özelliği geliştirirse Bitcoin’in buna entegre edilip edilmeyeceği belirsiz.

CEO Jack Dorsey’nin bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor. Dorsey bir seferinde, “İnternet doğal bir para birimini hak ediyor. Umarım bu Bitcoin olur. BTC’nin büyük taraftarıyım.” demişti.

Dorsey’in diğer şirketleri Square ve Square Crypto da adeta Bitcoin’e büyük oynuyor.

Square’in Nakit Uygulaması (Square Cash App) yalnızca 2019’un üçüncü çeyreğinde 148 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapmıştı. Diğer yandan Square Crypto, Bitcoin’i “yaygın bir şekilde benimsenen günlük kullanılan para birimi” ne dönüştürmeye çalışıyor.

Square, yakın zamanda Cash App’ine “otomatik yatırım” ve kişiler arası “BTC hediye etme” de dahil olmak üzere yeni özellikler eklemek için bir ürün yöneticisini göreve getirmişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap