Twitter Bitcoin Kullanmaya Başlayabilir

Twitter Bitcoin Kullanmaya Başlayabilir

Paylaş
Twitter Bitcoin Kullanmaya Başlayabilir

Dünyanın en büyük platformlarından biri olan Twitter, kısa süre içerisinde Bitcoin’i platforma entegre edebilir.

Business Insider tarafından yapılan habere göre eğer Twitter böyle bir karar alırsa kullanıcılar birbirlerine Bitcoin ile bahşiş gönderebilecekler.

Twitter’da Bitcoin

Business Insider tarafından aktarılan bilgilere göre Twitter, kullanıcıların birbirlerine bahşiş gönderebilecekleri yeni bir özellik geliştirmeyi planlıyor.

Twitter’ın bu hamlesi kripto para sektöründe kısa süre içerisinde büyük bir heyecan yarattı. Çünkü NewsBTC’nin haberine göre Twitter, bu özelliği geliştirmek için Bitcoin’den yararlanabilir.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’i açık bir şekilde desteklediği biliniyor. Kendisi Bitcoin’in “İnternet’in para birimi” olduğunu düşünüyor ve konuyla ilgili yaptığı her açıklamada olumlu demeçler veriyor. Ayrıca yine Dorsey’nin şirketi olan Square’de kayda değer sayıda Bitcoin geliştiricisi çalışıyor.

Twitter kullanıcıları birbirlerine gerçekten Bitcoin ile bahşiş gönderebilecekler mi, böyle bir proje varsa dahi bu proje ne zaman hayata geçirilecek henüz bilinmiyor. Ancak Twitter’ın böyle bir adım atma ihtimali dahi pek çok kişinin ilgisini çekti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap