Twitter, bahşiş özelliğine Ethereum cüzdanlarını da ekledi

Twitter, bahşiş özelliğine Ethereum cüzdanlarını da ekledi

Paylaş
BTC Piyasası: Twitter, bahşiş özelliğine Ethereum cüzdanlarını da ekledi

Investing.com – Sosyal medya devi Twitter, Bitcoin’den sonra bahşiş sisteminde artık Ethereum cüzdanlarının da kullanılabileceğini duyurdu. 

Twitter, geçen sene Eylül ayında kullanıcıların platform üzerinde kripto para gönderiminin bir yöntemi olarak Lightning Network üzerinden Bitcoin işlemlerini destekleyen bir bahşiş sistemi başlatmıştı. Twitter, şimdi bu sistemi genişletme kararı aldı.

Sosyal medya devi bahşiş özelliğinde bir güncellemeye giderek artık Ethereum cüzdan adreslerinin de Twitter üzerinden fon transferi için kullanılabileceğini duyurdu. Böylece kullanıcılar, Ethereum adreslerini platforma ekleyerek bahşiş olarak kripto para alabilecekler. Bu arada bahşiş sistemi sadece mobil uygulama üzerinden kullanılabiliyor.

ERC-20 tabanlı diğer altcoinler de kullanılabilecek mi?

Ethereum adresi desteğinin eklenmesinden sonra akıllara platform üzerinden diğer ERC-20 tabanlı kripto varlıklar da gönderilebilecek mi sorusu geldi. Ancak yapılan açıklamada ETH gönderimi dışında diğer Ethereum tabanlı kripto varlıkların bahşiş sisteminde yer alıp almayacağı konusunda bir bilgi verilmedi.

Diğer yandan Twitter, Ethereum ekosistemine doğru genişlemeye devam ediyor. Sosyal medya devi bu gelişmenin öncesinde Twitter Blue aboneleri için NFT doğrulama hizmetini hayata geçirmişti.

Twitter tarafından sunulan bahşiş özelliği ise üçüncü taraf tarafından gerçekleştiriliyor ve Twitter bu ödemelerde bir komisyon talep etmiyor. Ancak üçüncü taraf şirketlerinin bir komisyon talep edebileceği konusunda bilgi veriliyor. Diğer yandan bahşiş sistemini kullanmak isteyenler için 18 yaş sınırı olduğu da belirtiliyor.

Twitter, bahşiş sistemindeki güncellemeyle kripto para ekosistemi ile bağlarını artırmaya devam ediyor. Özelliğin Ether dışında diğer ERC-20 tokenlerinin dahil edilmesi durumunda platform üzerinde önemli derecede bir kripto para işlem hacmi oluşabilir. 

Sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Jack Dorsey’nin Twitter CEO’luğu görevinden ayrıldıktan sonra platformun Bitcoin dışında en büyük akıllı sözleşme ağına daha çok ilgi göstermeye başladığı görülüyor. Twitter’da CEO’luk görevini bıraktıktan sonra diğer şirketi Block’a yoğunlaşan Jack Dorsey ise son zamanlarda Bitcoin madencilik ekipmanları üretimi ile Bitcoin ve itibari para transferlerinin gerçekleştirilebileceği merkezsiz bir borsa girişimleriyle gündemdeydi. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap