Tuzla Belediyesi, halk oylamalarını Blockchain’de yapacak

Tuzla Belediyesi, halk oylamalarını Blockchain’de yapacak

Paylaş
Uzman Coin: Tuzla Belediyesi, halk oylamalarını Blockchain’de yapacak

Tuzla Belediyesi, bundan böyle vatandaşların da karar süreçlerine dahil edildiği halk oylamalarını Blockchain üzerinde yapma kararı aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tuzla’yı değiştirilemez ve herkesin kanaatinin kesin olduğu Blockchain tabanlı bir karar mekanizması kullanarak ‘vatandaş patron’ anlayışıyla yönetmek istiyoruz.” dedi. Halihazırda kullanımda olan mobil referandum uygulamalarının Blockchain ihalesinin yapıldığını açıklayan Başkan Yazıcı, yakında Youtube kanalında da Blockchain ile ilgili bir video çekmek istediğini ifade etti.

Yazıcı ayrıca, Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllarda şirketler ve bireylerin üzerinde büyük bir etkisi olmasının beklendiğini belirtti. Başkan, “Blockchain teknolojisini sadece ‘kripto paralar’ olarak değerlendirmemek lazım. Blockchain teknolojisi, gelecekte seçimlerde, tapu kadastroda ve devletin diğer alanlarında kullanılacağı düşünülen kırılamaz bir kayıt sistemidir.” dedi.

Yakın zaman önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi de İSKİ ve İGDAŞ’ta abonelik açma ve kapama süreçlerinin Blockchain’e taşınacağını duyurmuştu. İBB ayrıca İSMEK’lerde sertifikaların da Blockchain üzerinden verileceğini açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap