Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu!

Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu!

Aptos Network, berbat niyetli bireylerin Twitter hesabının denetimini ele geçirerek kullanıcıları cüzdanlarına erişim sağlama umuduyla kelamda bir airdrop ile yemlemesinin akabinde yeni bir siber hücuma maruz kaldı. Aptos Vakfı topluluk üyelerini uyarmakta süratli davrandı. Bununla birlikte, olumsuz hava altcoin süreç hacmine de yansıdı.

Aptos Network Twitter hesabı hacklendi!

Bilgisayar korsanları, Aptos’un (APT) Twitter hesabının denetimini ele geçirdi. Bunun akabinde ağ kullanıcılarında paniğe baş gösterdi. Aptos Labs, Aptos Foundation ve Aptos Network’ün kendisinden oluşan Aptos ekosistemi, APT holder’larını ve tüm kullanıcı topluluğunu, berbat aktörlere özel bilgilerine erişim sağlayabileceği için rastgele bir ilişkiye tıklamaktan kaçınmaya teşvik etti.

İddialara nazaran, istismarcı bir aldatmaca olduğu ortaya çıkan bir airdrop’un reklamını yapıyordu. Böylelikle, kullanıcı cüzdanlarına erişmelerini sağlayacak yem atıyordu. Aşağıdaki uydurma tweet, talep edilecek tokenlerin reklamını yapıyor. Ayrıyeten, 1.000.000 dolardan fazla talep olduğunu tez ediyor. Örneğin uydurma gönderiden bir alıntı:

Şimdiden 1.000.000 dolardan fazla talep oldu. Lakin çok geç değil! Herkes Ethereum ağına girip APT’yi talep edebilir. Vakit azalıyor, bu yüzden arz tükenmeden tez edin! Bu duyurunun, itiraz için artan sayılarla güncellenmeye devam ettiğini unutmayın.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu! 1

Hacker’lar CEO’nun da Twitter hesabını ele geçirdi

Uyarıyı yaymaya devam ederken Aptos Labs, hesabın denetimini yine kazanmak için müdahaleler yaptı. Bu süreçte kullanıcılara Aptos Blockchain’in güvenliği ve sıkıntısız çalışması konusunda teminat verdi. Ayrıyeten, berbat aktörün Aptos CEO’su Mo Shaikh’in Twitter hesabına da el koyduğunu açıkladı. Bunu da dolandırıcılık teşebbüsünü daha da kötüleştirdiğin, belirtti. Zira hacker, bu sayede airdrop’u yöneticinin 24.5K takipçisine de duyurdu.

Birkaç dakika ortayla yayınlanan ve yatırımcıların kanmamaları için uyarıldıkları ‘tıklama tuzağı’ niteliğindeki misal bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, saldırıyı tespit etmek kolay. Aptos Vakfı da web sitesinde topluluk üyelerini bilgilendiren bir ihtar yayınladı:

Twitter’daki Aptos_Network hesabının ele geçirildiğine dair resmi bir bildirim aldık. Hesapta yer alan APT airdrop ile ilgili son tweet geçersizdir. Lütfen bu tweet’lerle yahut verilen kontakla etkileşime geçmeyin.

Altcoin fiyatı, düşen süreç hacmi nedeniyle geriledi

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Aptos (APT) fiyatı son 24 saatte neredeyse %3 düştü. Buna paralel olarak 24 saatlik süreç hacmi de %25 azaldı. Olumsuz haberler, İzafi Güç Endeksi’nin (RSI) düşen ivmeyi göstermek için aşağı yanlışsız yönelmesiyle gösterilen APT için bir toparlanma rallisi teşebbüsünü kesintiye uğrattı.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu! 2APT 1 Günlük Grafik

İşlem hacmindeki düşüş, yatırımcıların Aptos Network’ta olağanlığın geri gelmesini bekleyerek ellerini sabitlemesiyle gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap