Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor?

Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere tanınan altcoin projesi Avalanche ağının mahallî coini olan AVAX’ın kıymetli bir ölçüsünün kilidi önümüzdeki ay açılacak. Evvelce Arcane Research olarak bilinen K33 Research’e nazaran, bu kilit açma olayı büyük olasılıkla kripto para ünitesinin pahası üzerinde olumsuz bir tesire neden olabilir! Pekala, uzmanlar ne düşünüyor? İşte detaylar…

Popüler altcoin Avalanche (AVAX), bir ay içerisinde 9,5 milyon AVAX coin’in kilidini açacak!

Token Unlocks’tan alınan datalara nazaran, mevcut değerlemede 168 milyon doların üzerinde kıymete sahip 9.541.800 AVAX coini bir aydan kısa bir müddet içinde kullanıma açılacak. Kilit açma aktifliği, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ve şu anda sirkülasyonda olan 327 milyon AVAX coinin yaklaşık yüzde 3’ünü hür bırakacak. K33 Research’ün bir raporuna nazaran, bu coinlerin kilidinin açılmasının AVAX’ın fiyatını olumsuz etkilemesi bekleniyor. Tıpkı raporda, araştırma şirketi AVAX’ı en uygun 30 kripto varlığı ortasında en umut verici coinlerin yer aldığı K33-Vinter endeksinden “çıkarma” kararını açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor? 1

K33’ün Lider Yardımcısına nazaran, Avalanche’ın mahallî coinini bu endeksten çıkarma kararı, coinin beklenen enflasyonist baskısının ve sahiplik konsantrasyonunun tekrar kıymetlendirilmesine dayanıyordu. Şirket, AVAX’ın daha düşük bir Enflasyon ve Sahiplik Konsantrasyonu puanı aldığını; münasebetiyle Vinter Kalite Endeksinden çıkarıldığını belirtti.

Token Unlocks’tan alınan bilgiler, kripto para arzının yarısından fazlasının hala kilitli olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, bu kilitli tokenler önümüzdeki yedi yıl içinde kademeli olarak özgür bırakılacak ve son kilit açmanın 20 Ekim 2030’da yapılması öngörülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor? 2

Ağ gelirleri ve faaliyetlerinde yaşanan artışa karşın AVAX fiyatı sabit kaldı!

Avalanche Network’teki faaliyet son haftalarda büyük bir artış yaşadı. Token Terminal’den alınan bilgilere nazaran, blockchain’deki günlük faaliyet geçen ay yüzde 91,5 üzere muazzam bir oranda arttı. Dahası, bu vakit dilimi içinde platformun gelirinde yüzde 386’lık şaşırtan bir artış oldu. Bununla birlikte, ağ aktivitesindeki ve gelirdeki bu artışın AVAX’ın geçtiğimiz ayki piyasa performansını bilhassa etkilemediği söylenebilir. CoinGecko datalarına nazaran, AVAX son 30 gün içinde yüzde 1,7 üzere cüzi bir fiyat artışı yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Favori Altcoin’i Kilit Açacak! Neler Bekleniyor? 3

Uzmanlara nazaran bu hayal kırıklığı yaratan piyasa çalışmasının nedenlerinden biri Avalanche’ın yaklaşan coin kilidinin açılması olabilir. K33 Research tarafından atılan bir tweet’te, erken yatırımcılara, katkıda bulunanlara ve takım üyelerine coin kilidinin açılması nedeniyle hür dolanımdaki AVAX ölçüsünün süratle artacağı belirtiliyor.

Ayrıca, önümüzdeki birkaç yıl içinde tanınan altcoin AVAX’ın dengeli ve kıymetli ölçüde kilidinin açılmasının, öteki coinlere kıyasla kripto paranın satış baskısını artırması bekleniyor. Bunun nedeni uzmanlara nazaran, birden fazla yatırımcının kilitlerinin bir kısmını satarak varlıklarını nakde çevirmek istemesi olarak açıklanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap