Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste!

Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste!

Kripto piyasası sert bir çöküşün ardından toparlanma emareleri gösteriyor. 33.000 dolara kadar düşen lider kripto Bitcoin (BTC), 44.000 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Ancak geçen yıl 10 Kasım’da ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları düşünecek olursak, hala daha zirvesinden %36 aşağıda bulunuyor. Bu toparlanmayla birlikte altcoin projelerinde de bir rahatlama hissi oluştu ve yatırımcılar altcoin projelerini araştırmaya başladı. Peki Türk yatırımcılar en çok hangi altcoin’leri arıyor? Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Türk kripto yatırımcıları bu altcoin projelerini sevdi!

Kripto para piyasalarda korku ve hırs dengesinin korkudan uzaklaşıp tarafsız bölgeye kayması, kripto yatırımcılarının risk iştahının yeniden artmaya başladığını gösteriyor. Coinecko verilerine göre yatırımcıların en son ziyaret ettiği kripto para birimlerinin listesi şu şekilde:

BTC Piyasası: Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste! 1

Ülkelere göre sıralamada ise, Türkiye’deki kripto para yatırımcıların son dönemde en çok ilgi gösterdiği altcoin projeleri şu şekilde listeleniyor:

BTC Piyasası: Türklerin Akın Ettiği Altcoin’ler Muhakkak Oldu: İşte Liste! 2

Türk yatırımcıların ilgilendiği listenin başında popüler metaverse projesi Axie Infinity’deki bir ERC-20 oyun tokeni olan Smooth Love Potion (SLP)‘nin yer alırken, onu The USM Metaverse’ünde Maye Musk Mystery Box, NFT, DeFi ve GameFi aracının yönetici projesi olan Radio Caca (RACA) takip ediyor. Üçüncü sırada ise Japon köpek ırkı Shiba Inu’dan ilham alan aynı adlı meme coin’i Shiba Inu (SHIB) bulunuyor.

Mülkiyetinden vazgeçilmiş ve oluşturulduktan sonra topluluğa verilen, kendi kendine pay alan bir token olan Pitbull (PIT), SHIB’in ardından geliyor. Müzik sanatçıları ve içerik oluşturucuları için yeni gelir akışlarının kilidini açarak, hayran kitlelerine doğrudan ulaşmak ve bunlardan para kazanmak için bir yol sunan CEEK Smart VR Token (CEEK) de 5. sırada yer alarak Türk kripto yatırımcılarının ilgisini çekmiş görünüyor.

Coinecko’nun yapmış olduğu açıklamada, bu kripto para birimlerinin son dönemde Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok görüntülenen altcoin projelerinden olduğu ve bu 9 Şubat’ta güncellenen listenin popülerliğe göre sıralandığı belirtiliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap