Türkiye’deki Holding Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Türkiye’deki Holding Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Paylaş
Türkiye’deki Holding Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Dünya genelindeki kripto para farkındalığı artarken sektördeki kripto paraların sayısı da artıyor. Artık şirketler, holdingler, spor kulüpleri bile kendi kripto paralarını çıkarmaya başladılar. Türkiye’deki bir holding de kendi kripto parasını çıkarmak için harekete geçti.

Işıklar Coin

Turgut Işık’ın 1974 yılında kurduğu Işıklar Holding, Işıklar Coin adı altında yeni bir kripto para çıkarıyor. Merkezi Türkiye’de olan Işıklar Holding bu kripto parayı çıkarabilmek için Bulgaristan’da Isiklar Coin Ltd. adlı yeni bir şirket kurdu.

ERC-20 tabanlı bir kripto para olan Isiklar Coin’den (ISIKC) toplamda 100 milyon adet üretiliyor. Işıklar Holding’in paylaştığı bilgilere göre bu sayının %10’luk kısmı özel ilk dijital para arzına (PICO) ayrılacak. Arzın %6’sı iş geliştirme amacıyla kullanılırken %40’lık bir kısmı bir yıl boyunca rezervde tutulacak. Arzın geri kalan kısmı ise diğer amaçlarla kullanılacak.

Yol Haritası

Isiklar Coin’in çalışmalarına geçtiğimiz yılın sonunda başlandı ve ISIKC kısa süre önce bir borsada listelendi. Şu an için CoinTiger’da listelenen Isiklar Coin’i ilerleyen zamanlarda başka borsalarda görecek miyiz, bilmiyoruz. Bu arada Isiklar Coin şu anda CoinMarketCap, CoinGecko gibi platformlarda da görülebiliyor.

Isiklar Coin’in CoinMarketCap sayfası

Işıklar Holding’in paylaştığı bilgilere göre yılın üçüncü çeyreğinde Isiklar Coin için ikinci bir özel satış süreci düzenlenecek. Işıklar Holding bu noktadan sonra Isiklar Coin için fiziki bir ofis açmayı ve yeni ortaklar bulmayı hedefliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap