Türkiye’de İlk Blockchain Eğitimi

Türkiye’de İlk Blockchain Eğitimi

Paylaş
Türkiye’de İlk Blockchain Eğitimi

Blockchain ağını dünya üzerinde duymayan hatta kullanmayan ülke kalmamıştır. Türkiye’de de blockchain ürünlerine olan ilgi gün geçtikçe artmakta. Fakat Türkiye’de ilerleme konusunda epeyce sıkıntılar bulunuyor. Bunlardan birisi de alanında kalifiye tasarımcı ve yazılımcı bulunamaması ve blockchain eğitimi olmaması.

Kemal Apaydın uzun yıllar San Francisco’da yazılım alanında çalışmalarıyla tanınmış bir girişimci olarak, son 5 yılını mining çalışmalarıyla da biliniyor. Apaydın ve ekibi Ali Perik, Ezgi Erdem ve Zeynep Özbay Türkiye’nin ilk Blockchain Eğitim Hackathon’u Blockcircus’u düzenliyorlar. Blockchain Eğitimi’nin amacı, blockchaine meraklı tasarımcı ve yazılımcılarla eğitmenleri bir araya getirerek ürün geliştirebilmelerine yardımcı olabilmek. Blockcircus, girişimcilik ile blockchain sektörü arasında aracı olmayı hedefliyor. Şu ana kadar 20 den fazla eğitmen, 12 partner ve bir çok sponsorluk başvuruları yapıldı. Sponsor firmaları arasında dünyaca tanınan IBM, 500 startups ve Hackquarters gibi firmalar bulunuyor. Etkinlik global çapta da bir çok blockchain problemlerine çözüm olmayı hedefliyor. Bu nedenle yakın zamanda San Francisco ve Berlin’de de etkinlik düzenlemek için girişimlere şimdiden başlanmış. Kemal Apaydın’a göre, Bitcoin ile Blockchain’i bir tutan genel kanının değişmesi gerekiyor. Dünyanın büyük bir kısmının bu teknolojiye yatırım yaptığını söyleyen Apaydın’a göre Türkiye bu fırsatı iyi değerlendirmeli.

Bu konuyla ilgili workshoplara katılabileceğiniz, başarılı eğitmen&mentorlarından destek alarak ürün geliştirebileceğiniz Türkiye’nin ilk Blockchain eğitim hackathonu, Blockcircus’a buradan başvurabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap