Türkiye’de bir ilk: Blockchain ile seçim anketi yapıldı, işte sonuçlar

Türkiye’de bir ilk: Blockchain ile seçim anketi yapıldı, işte sonuçlar

Paylaş
Türkiye’de bir ilk: Blockchain ile seçim anketi yapıldı, işte sonuçlar

(ÖZEL) – Blockchain altyapısı üzerinde gerçekleşen ilk seçim anketi Türkiye’de yapıldı. TrueFeedBack firmasına ait geri bildirim uygulaması üzerinden gerçekleşen ankete 990 kişi katıldı. Katılımcılara “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz” sorusu yöneltilen ankette katılımcılar, bugünkü değeri 1.19 TL olan 1000 TFB (TrueFeedBack Coin) ile ödüllendirildi.

17-60 yaş arası 990 katılımcının cevapladığı ankette AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Vatan Partisi, HÜDAPAR ve Kararsız seçenekleri bulunuyor. Kararsızların yüzde 27.07 ile önde olduğu anket sonuçlarında, AK Parti yüzde 24.65 ile ikinci, CHP yüzde 20.40 ile üçüncü sırada. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi’nin oy oranı yüzde 3.84 iken; önümüzdeki günlerde kurulması beklenen Ali Babacan önderliğindeki müstakbel parti ise yüzde 6.87 oranında gözüküyor.

Kararsız seçmen kitlesinde 30-39 yaş aralığı önde!

Kararsızların önde götürdüğü ankette, kararsız seçmenin büyük bir kısmını 30-39 yaş aralığındaki katılımcılar oluşturuyor.

Gençlerin çoğu kararsız, ama büyük oranda AK Parti diyor

Ankete katılan 17-30 arasındaki kitle büyük oranda kararsız. Aynı yaş grubunun tercihinde ikinci sırayı AK Parti izliyor.

Ahmet Emre Yılmaz’ın CEO’su olduğu TrueFeedBack uygulaması, kullanıcı geri bildirimlerini kendi geliştirdikleri bir coin türü olan TFB ile ödüllendirmeye dayanıyor. Coğrafi lokasyon ya da üyelik aşamasında belirtilen kriterlere göre ilgili anketlere yönlendirilen kullanıcılar, anket sonucunda TFB ile ödüllendiriliyor. TrueFeedBack firması kamuoyu yoklamalarında anket sahiplerini doğru katılımcılarla buluştururken, ankete katılanları da ödüllendiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bithumb’da listelenen ilk yerli token olan TrueFeedBack (TFB), aynı zamanda Hotbit ve IDEX’te te bulunuyor. TFB, ABD vatandaşlarının alabildiği 16 token arasında yer alıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap