Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi!

Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi!

Küresel kripto para borsalarının listeleri altcoin projelerinin daha fazla yatırımcıya ulaşması için en uygun zeminlerden biri. Yakın tarihli duyurusunda ABD merkezli popüler kripto borsası Kraken, kurucularından birinin Türk olduğu Mina (MINA)’yı listelediğini duyurdu.

Türk yatırımcıları arasında popüler altcoin ünlü borsada listeleniyor

Kraken tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, MINA artık işlemlere açık. EUR, USD, GBP ve BTC çiftlerinde listelenen MINA, %20 APY oranı ile staking havuzlarını açıyor.

MINA staking

Kullanıcılar Kraken hesaplarından, stake etmek istediği kripto para birimi sekmesinden MINA’yı seçerek stake etmeye başlayabilir.

BTC Piyasası: Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi! 1

MINA tam olarak nedir?

Mina, ağ kullanıcılarının sayısından veya işlem geçmişinden bağımsız olarak boyutunu sabit tutmak için tasarlanmış bir Blockchain. Mina bunu sıfır bilgi ispatları (zk-SNARK’lar) olarak bilinen yeni bir teknik kullanarak başarır. Node’lar, node’ların tüm Blockchain’i tutmasını gerektirmeden işlemleri özel ve verimli bir şekilde doğrulamak için kullanılan mikro kripto sertifikaları olan zk-SNARK’ları tutar.

BTC Piyasası: Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi! 2

Mina, programlanabilir ödemeler, uygulamalar ve izinsiz gizlilik için kriptografik olarak güvenli bir Proof of Stake sistemidir. Protokolün MINA kripto para biriminin sahipleri, bunu Mina ekosistemindeki işlemlerin geliştirilmesine yardımcı olmak ve ödeme yapmak için kullanabilir.

Mina protokolü nasıl çalışır?

Kısaca bu başlığı da işlemek gerekirse, Mina, işlem işleme açısından Bitcoin ile karşılaştırılabilir, ancak aynı zamanda Ethereum hesap mekanizmasını da kullanır. Bu konuda Bitcoin ve Ethereum arasındaki fark, Bitcoin Blockchain’inin durumunun hesap bakiyelerinden oluşması, Ethereum’un durumunun ise harcanmamış para birimlerinden oluşmasıdır.

BTC Piyasası: Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi! 3

Mina, bir genesis bloğundan önyükleme sunan ve özellikle kısa ve öz merkezi olmayan ağlar için uygun olan bir PoS tekniği olan Ouroboros Samasika’yı kullanmaktadır.

Altcoin fiyatı son 24 saate %5 yükseldi

Mina fiyatı 1,68 dolar bölgesinde zaman geçiriyor ve 24 saatlik işlem hacmi 50 milyon dolar. Listeleme haberine yaklaşık %5 yükselişle eşlik etti. Mevcut CoinMarketCap sıralaması 797 milyon dolar piyasa değeri ile 91. sırada. 418.095.882 MINA coin dolaşım arzına sahiptir ve maksimum arzı mevcut değildir.

BTC Piyasası: Türk Kurucusu Olan Bu Altcoin, Ünlü Borsaya Girdi! 4

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Kraken listesi dışında, MINA Binance, OKX ve FTX gibi büyük kripto para borsalarında listeleniyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap