Türk Fenomen Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı: Çekim Olmuyor!

Türk Fenomen Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı: Çekim Olmuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Türk Fenomen Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı: Çekim Olmuyor!

Sektörün önde gelen Bitcoin borsalarından biri olarak kabul edilen MEXC, Türkiye’de büyük bir takipçi kitlesi olan JrKripto’nun yatırımlarını süreksiz müddetle dondurdu. CoinMarketCap tarafından birinci 20 ortasında gösterilen MEXC, JrKripto’nun ORT isimli altcoin’deki yatırımlarını süreksiz olarak dondurdu. İşte detaylar…

Bitcoin borsası, kripto fenomeninin yatırımlarını dondurdu

Kripto para borsası kesiminin önde gelen oyuncularından biri olarak bilinen MEXC, JrKripto’nun yatırımlarını süreksiz olarak durdurma kararı aldı. Türkiye’de değerli bir takipçi kitlesine sahip olan Jr Kripto’nun altcoin ORT’ye yaptığı yatırımlar, CoinMarketCap’e nazaran birinci 20 borsa ortasında yer alan MEXC tarafından süreksiz olarak donduruldu. Bu durum karşısında Twitter’da paylaşım yapan Jr Kripto resmi Twitter hesabında şu tabirleri kullanmıştı:  

Peki, MEXC platformunda 250 bin üzere etkileyici bir takipçi sayısına sahip olan Jr Kripto’nun yatırımı neden donduruldu? MEXC’nin fenomene verdiği karşılığa nazaran ORT yatırımları, kendisi ve ORT takımı ortasında yaşandığı argüman edilen bir uyuşmazlık nedeniyle donduruldu. Uyuşmazlığın kesin detayları kamuya açıklanmadı. Lakin ORT takımının MEXC’ye süreksiz dondurmayı haklı çıkarmak için kâfi görülen deliller sağladığı belirtilmekte.

ORT ile ilgili uyuşmazlığa dikkat çektiler

MEXC’in resmi sözcüsü Zhou, Jr Kripto’nun tweetine cevap vererek mevzuya biraz ışık tuttu. Zhou’ya nazaran, hakikaten de ORT ile ilgili bir ticari uyuşmazlık var ve ORT grubu ilgili delilleri sunarken borsayı devam eden sorun hakkında bilgilendirdi. Sonuç olarak MEXC, Jr Kripto’nun altcoin ORT ile bağlantılı varlıklarını süreksiz olarak dondurmaya karar verdi. Lakin Zhou, bu tedbirin sadece Jr Kripto’nun hesabındaki ORT varlıklarıyla sonlu olduğunu ve borsadaki varlıklarının geri kalanının rastgele bir vakitte çekilmek üzere erişilebilir kaldığını vurguladı. Zhou ayrıyeten MEXC’nin uyuşmazlığa ait olarak ilgili isimli süreçlerle işbirliği yaptığını açıkladı.

Bu son gelişmelere karşın, ORT’nin borsadaki kıymeti yükseldi. Şu anda 0,0046 dolardan süreç görüyor. Hatta kripto para ünitesi, son 24 saatte yüzde 10 oranında yükselmiş halde.  Durum ortaya çıktıkça, kripto topluluğu hem MEXC hem de Jr Kripto’dan gelecek öteki güncellemeleri ve açıklamaları yakından takip ediyor. Bu çeşit olaylar, kripto para borsaları ve kullanıcıları ortasındaki şeffaf irtibatın değerinin yanı sıra uyuşmazlıkları çözmek için yasal protokollere uymanın ehemmiyetini vurgulamaktadır. Şimdilik, MEXC borsasının yatırımcılarına ve kullanıcılarına gelişmeleri yakından takip etmeleri tavsiye edilmekte. Her yatırımda olduğu üzere, kripto para piyasası da kendine mahsus riskler taşır ve sağlıklı finansal kararlar almak için bilgi sahibi olmak çok değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap