“Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

“Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

Paylaş
BTC Piyasası: “Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

Bitcoin ve altcoin piyasalarına ilişkin düzenlemelerinin gündemde olduğu ülkemizde, yasal çerçeve henüz netleşmedi. Bununla birlikte çeşitli söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Son olarak teknoloji yazarı Ahmet Usta, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu ve “Kripto Varlıkların Ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı’nın” son halini gördüğünü iddia etti. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Türk Bitcoin yasa taslağında yeni gelişmeler mi var?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz Grand Ankara Otel’de Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu bir çalıştay düzenlenmiş ve teknoloji yazarı Ahmet Usta bu çalıştaya konuşmacı olarak katılmıştı. Ahmet Usta, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yasa taslağının son halini gördüğünü ve çalıştayda sorunlu olduğunu ifade ettiği konuların düzeltildiğini belirtti.

Kripto Varlıkların ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı” son halini gördüm. Bu şekliyle sorunlu konuların neredeyse tamamı ortadan kalkmış ve olumlu yönde güzel adımlar atılmış. Yapıcı yaklaşımda emeği geçen herkesi gıyaben kutlarım.

Ayrıca, teknoloji yazarı, taslağın son halinde, uzman görüşlerinin ve kamuoyunun tepkisinin de dikkate alındığını yazdı.

Şunu da eklemem lazım; bu son taslak hazırlanırken kamuoyunun tepkisiyle birlikte uzman görüşleri ile değerlendirmeler dikkate alınmış. Lütfen sektör olarak bunu bir zafer değil, ortak akla giden yolda yeni iletişim kanallarını kullanmak şeklinde değerlendirelim.

Hatırlanacağı üzere çalıştayda, Ekonomi Gazetecisi Erkan Oz, Türkiye’de yurt dışı cüzdanlara ve projelere erişim engeli getirilmesi durumunda, ülkede Blockchain inovasyonunun da hayal olacağını söylemişti. Ahmet Usta, paylaşımında son olarak ikincil düzenlemelere dikkat çekerek, uygulama bazında şartların belirlenmesi durumunda, Blockchain ekosisteminde inovasyonun da destekleneceğini belirtti.

Bu tecrübe ile; ikincil düzenlemeler yapılırken daha fazla istişare ve mümkün olduğunca uygulama bazında koşullar belirlenirse, Blockchain ekosistemindeki yenilikçilik de desteklenir. Herkesin bu ülkenin ve milletimizin iyiliğini istediğini unutmayalım.

Teknoloji yazarının paylaşımları yasa taslağının içeriği hakkında bilgilendirme barındırmadığından bir şeyler söylemek için henüz erken. Bitcoin ve altcoin yatırımcıları ve kripto meraklıları ise söylentilerden ziyade, değerlendirme yapabilmek için bahsedilen taslağın vücut bulmuş halini görmek istiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap