Tunus, Kendi Dijital Parasını Çıkaracağı İddialarını Yalanladı

Tunus, Kendi Dijital Parasını Çıkaracağı İddialarını Yalanladı

Paylaş
Tunus, Kendi Dijital Parasını Çıkaracağı İddialarını Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde kripto para sektörünün gündemine Tunusla ilgili bir haber gelmişti. Tunus’un bir Rus kripto para girişimi ile birlikte kendi dijital parasını çıkaracağını iddia edilmiş ve bu haber gündemde geniş yankı uyandırmıştı.

Ancak daha sonra, bu haberler Tunus Merkez Bankası tarafından yalanlandı. Universa adlı kripto para şirketinin Tunus devletine destek çıkacağı belirtilmiş; hatta Universa şirketinin CEO’su Alexander Borodich, bu iddialar ile ilgili olarak şunları söylemişti:

”Tunus, kendi dijital parasını bizim teknolojimizi kullanarak çıkaracak.”

Ancak Tunus Merkez Bankası’nın bu haberleri yalanlaması ile birlikte Borodich de yalancı konumuna düşmüş oldu.

Yapılan yalanlama açıklamasının ardından Borodich medyanın olayı yanlış anladığını ifade ederken, buna karşın yaptığı açıklamalar ve yorumlar da halen orada duruyordu.

Öte yandan bu konuyla ilgili ortaya çıkan bir diğer durum da ilgi çekiciydi. Universa’nın tokeni, bu süreç boyunca ciddi bir artış yaşadı ancak sonrasında ise yapılan satışlar ile birlikte düşüş yaşadı.

Bu durum da, aslında kripto para sektöründe sahte haberlerin fiyata nasıl etki edebileceğini ve piyasanın nasıl kolay bir şekilde manipüle edileceğini de gözler önüne sermiş oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap