Trump, Bakkt CEO’sunun Senato Adaylığına Sıcak Bakmıyor

Trump, Bakkt CEO’sunun Senato Adaylığına Sıcak Bakmıyor

Paylaş
Trump, Bakkt CEO’sunun Senato Adaylığına Sıcak Bakmıyor

Georgia Valisi Brian Kemp’in gelecek hafta senatoya kurumsal BTC vadeli işlem platformu Bakkt CEO’su Kelly Loeffler’i ataması bekleniyor.

Atlanta’nın yerel haber ajansı AJC’nin 29 Kasım tarihli haberine göre Cumhuriyetçi Parti üyesi olan Kemp, partiye olan kadın desteğinin artması için Loeffler’ı seçmeyi planlıyor. Eğer Bakkt CEO’su aday gösterilirse, ABD Senatosu’nda görev yapan ikinci Georgia kadını olacak.

Ayrıca Loeffler, kişisel servetiyle parti faaliyetlerini finanse edebilir; para toplama rekorunu kırabilir.

Bakkt CEO’su Trump’ı Destekliyor

Açıkça Cumhuriyetçilerin onayını almaya çalışan Loeffler; sınırı güçlendirmek, uyuşturucu satışını ve insan kaçakçılığını bitirmek, sağlık maliyetini düşürmek ve ABD’nin ulusal çıkarını korumak istediğini söyledi:

“Seçilirsem Trump’ı, Senatör David Perdue’yü ve sizi, Amerika’yı desteklemeye devam edeceğim.”

Loeffler’in kapması beklenen koltuk, sağlık sorunları nedeniyle yılsonunda Senato’dan ayrılacak olan Johnny Isakson tarafından kullanılıyor. Kimliği belirsiz Cumhuriyetçi Parti yetkililerinin iddiasına göre; Kemp, Loeffler konusunu önümüzdeki hafta bir basın toplantısına kamuya duyuracak.

Ancak Trump’ın Loeffler’ı Sevdiği Söylenemez

Başkan Donald Trump da dahil olmak üzere çeşitli parti liderlerinin Loeffler yerine ABD temsilcisi Doug Collins’i istedikleri bildirildi. Cumhuriyetçi liderler, söz konusu koltuğun Trump destekçisi, silah bulundurma hakkını savunan ve kürtaj karşıtı olan Collins’e verilmesi konusunda baskı yaptı.

Başkan ve çoğu takipçisi, Loeffler’ı fazla ılımlı gördüğünden dolayı çok desteklemiyor. Haberde, aynı zamanda, Kemp’in seçimini beğendirmek için  Trump ve Loeffler’ı bir araya getirdiği bildiriliyor. Fakat bu buluşma işe yaramamış.

Bu arada, Bakkt’ta 28 Kasım’da gerçekleşen 42.5 milyon dolarlık Bitcoin işlem rekoruyla birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgi artmaya devam ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap