TRON ve Justin Sun’a Disney darbesi

TRON ve Justin Sun’a Disney darbesi

Paylaş
TRON ve Justin Sun’a Disney darbesi

“TRON”un da aralarında bulunduğu 3 ticari marka için tescil başvurusunda bulunan TRON, Disney engeli ile karşılaştı. Disney, hızlı bir itiraz dilekçesiyle bu markaların TRON’a verilmesinin önüne geçti.

Söz konusu diğer markalar “TRONNETWORK” ve “TRONIX”ti. Bunlar TRON adının farklı varyasyonları olarak kullanılıyordu.

Decrypt’in bildirdiğine göre, başvuru 2018 yılının Şubat ayında Tron Vakfı’nın Çin partneri Raybo Technology üzerinden yapıldı. Nisan 2019’da markalar, resmi gazetede yayınlandığında Disney, hızla itirazda bulundu.

6 Ağustos’ta Disney, kendi ticari markasının zarar göreceğini savunarak “TRON” için bir itiraz bildirisi oluşturdu. Disney’in aynı adla bir bilim kurgu markası vardı.

Disney, TRON’la ilgili sorunun yalnızca aynı karakterlerin kullanılması değil, tüm harflerin Disney ile aynı şekilde büyük yazılması da olduğunu belirtti. Bu, TRON ticari markasını Disney’inkine daha benzer hale getiriyordu.

Disney, Blockchain şirketinin 35 yıldır bir Disney markası olan TRON’la ilgili kafa karışıklığı yarattığını savundu. Şirket, tema parkları ve “son derece başarılı arcade ve video oyunları” arayan müşterilerin kendilerini Justin Sun’un projesine yönlendirilmiş olarak bulabileceklerini iddia etti.

Raybo Technology, Disney’in itirazından sonra yanıt vermesi için zaman olmasına karşın herhangi bir girişimde bulunmadı. Bunun sonucunda patent ofisi, üç marka başvurusunu da reddetti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap