TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor!

TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor!

TRON (TRX)’un kurucusu Justin Sun, son vakitlerde yaptığı büyük süreçlerle isminden kelam ettiriyor. En son gelişmeler, TRON mucidinin TrueUSD (TUSD) transferlerine yöneldiğini gösteriyor. İşte detaylar…

Whale Alert: TRON mucidi TUSD aktarıyor

Whale Alert isimli on-chain bilgi sağlayıcısına nazaran TRON’un kurucusu Justin Sun, harekete geçti. Bilgilere nazaran Sun, Binance’e değerli ölçüde True USD (TUSD) transferi yapıyor. Sun, 1 Mayıs’ta iki başka süreçle Binance’e tam 115.1 milyon TUSD aktardı. Birinci transfer 1 Mayıs günü 08:57:54’te gerçekleşti ve Sun Binance’e 59 milyon TUSD gönderdi. Yalnızca 14 dakika sonra, 09:11:36’da Sun borsaya 56.1 milyon TUSD daha gönderdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor! 1
Ulaş Utku Bozdoğan: TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor! 2

Transferler, birçok coinin kıymetli fiyat dalgalanmaları yaşadığı kripto para piyasasındaki dalgalanma devrinin ortasında gerçekleşti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere TUSD, ABD dolarına sabitli bir stablecoindir. Kripto para, piyasanın çalkantılı olduğu vakitlerde istikrar ve güvenlik sağlamak üzere tasarlandı. Sun, 2017 yılında TRON’u kurarak kripto para kesiminde tanınmış bir figür haline geldi. TRON, ise interneti merkezsizleştirmeyi hedefler. Kullanıcıların Google ve Facebook üzere merkezi platformlara güvenmeden içerik yayınlamasını sağlar. İçeriklere problemsiz erişmesine imkan tanıyan Blockchain tabanlı bir platformdur.

Sun, kripto para alanında uygun bilinen biri

Sun, TRON ve öteki coinleri tanıtmak için toplumsal hesaplarını kullanarak kriptoların açık bir savunucusu olmuştur. Ayrıyeten 2018 yılında belge paylaşım platformu BitTorrent’in satın alınması dahil bir dizi mutabakatta yer aldı. Sun’ın Binance’e TUSD transferleri için niyetinin ne olduğu belirli değil. Kimi analistler Sun’ın muhakkak bir kripto para ünitesini satın almaya hazırlandığını düşünmekte. Öteki yandan, kimileri da Sun’ın elindeki varlıkların bir kısmını nakde çevirmek istediğini öne sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: TRON Mucidi, Binance’e Bu Altcoin’den Boşaltıyor! 3

Gerekçesi ne olursa olsun Sun’ın transferleri, TUSD üzere stablecoinlerin kripto para ekosistemindeki ehemmiyetini vurguluyor. Birçok yatırımcının piyasadaki dalgalanma devirlerinde inançlı liman arayışına girmesiyle birlikte stablecoinler, Bitcoin ve Ethereum üzere daha değişken coinlere pahalı bir alternatif sunmakta.

Kripto para piyasası, çok çeşitli faktörlere bağlı olarak süratle yükselen ve düşen fiyatlarıyla öngörülemez yapıdadır. TUSD üzere stablecoin’ler bir istikrar ve öngörülebilirlik hissi sağlayarak yatırımcıların belirsizlik periyotlarında riski yönetmelerine ve yatırımlarını müdafaalarına imkan tanımakta. Sun’a gelince, yaptığı son transferler piyasayı yakından takip ettiğini ve kripto para varlıklarını etkin bir formda yönettiğini gösteriyor. İster büyük bir satın almaya hazırlanıyor olsun, isterse yalnızca varlıklarını korumak istiyor olsun, ataklarının yatırımcılar ve analistler tarafından yakından izleneceği kesin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap