TRON kurucusu Justin Sun’a Bank of America şoku

TRON kurucusu Justin Sun’a Bank of America şoku

Paylaş
TRON kurucusu Justin Sun’a Bank of America şoku

Ödeme devi PayPal’ın eski yöneticilerinden Roelof Botha’nın Bank of America hesabının aniden kapatılmasının ardından TRON kurucusu Justin Sun da aynı bildirimi aldığını açıkladı.

Ünlü bir risk sermayedarı olan Botha, bu sabah saatlerinde 20 yıldır müşterisi olduğu Bank of America’dan aldığı bir bildirimi paylaşarak “Beni herhangi bir açıklama yapmaksızın müşterileri olarak kovmaya karar verdiler!” dedi.

Bankacılık devinin Botha’nın hesabı için neden böyle bir karar aldığı açık değilken TRON kurucusu Justin Sun da birkaç saat sonra 8 yıl boyunca müşterisi olduğu Bank of America’dan kovulduğunu bildirdi.

Bazıları, Botha’nın Bitcoin satın almış olabileceği için hesabının kapatıldığı varsayımında bulundular. XRP Capital ve TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, “Bank of America, Silikon Vadisi’ndeki ilk beş risk sermayedarından birini kovdu. Kovulma gerekçesi olarak tek tahminim Bitcoin almış olması.” yorumunu yaptı. Bitcoin Vakfı yönetim kurulu üyesi Vinny Lingham da Botha’ya Bitcoin alıp almadığını sordu.

Dünyanın en büyük finansal kurumlarından biri olan BoA, geçtiğimiz yıl yayınladığı yıllık raporunda kripto paların iş modellerine yönelik bir tehdit oluşturduğunu itiraf etmişti. Şirket yine geçen yıl müşterilerinin kredi kartlarıyla Bitcoin almasını yasaklamıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap