TRON CEO’su, Poloniex’e yatırım yaptığını açıkladı

TRON CEO’su, Poloniex’e yatırım yaptığını açıkladı

Paylaş
TRON CEO’su, Poloniex’e yatırım yaptığını açıkladı

TRON’un kurucusu Justin Sun, önde gelen kripto para borsalarından Poloniex’i kısa süre önce fintek şirketi Circle’dan satın alan yatırımcı grubunun bir parçası olduğunu söyledi. Sun, daha önce bu iddiaları reddetmişti.

Twitter’daki Tron-Poloniex canlı yayınında konuşan Sun, borsanın birkaç yatırımcısı arasında olduğunu ancak platformun kendi şirketinden bağımsız olarak işletildiğini ifade etti.

2014 yılında kurulan Poloniex, geçtiğimiz yılın başlarında Circle’a 400 milyon dolar karşılığında satılmıştı. Bir dönem tüm dünyadaki kripto para piyasasının yüzde 50’sinden fazlasına hakim olan borsa, Circle’a satılmadan önceki son aylarda istikrarlı bir şekilde hacmini kaybediyordu. Geçtiğimiz haftalarda Circle’ın elinden çıkan borsanın bundan önce tüm borsaların işlem hacimleri arasında yüzde 1’den daha az payı vardı.

Sun, “Poloniex, sektördeki en büyük borsalardan biri. Platformun büyüyeceğini düşünüyorum” dedi ve bunu sağlamak amacıyla TRON ile borsa arasındaki iş birliğini genişleteceklerini belirtti.

Geçtiğimiz ay Poloniex’e yatırım yaptığını reddeden Sun, “Hiçbir şey satın almıyorum.” demişti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap