Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi!

Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi!

1.4 Trilyon dolarlık varlığıyla dikkat çeken Franklin Templeton’ın FOBXX fonu artık tanınan altcoin projesi Polygon ağını da destekleyecek! İşte detaylar…

Franklin Templeton’ın FOBXX fonu bu altcoin projesini destekleyecek!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere idaresi altında yaklaşık 1,4 trilyon dolarlık varlığa sahip olan Franklin Templeton, OnChain ABD Hükümeti Para Piyasası Fonu’nun (FOBXX) artık layer-2 blockchain platformu Polygon (MATIC) aracılığıyla Ethereum üerinde desteklendiğini aktardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi! 1

Yatırım devi, Consensus 2023 sırasında yaptığı basın açıklamasında, artırılmış güvenlik ve daha süratli süreç sürece de dahil olmak üzere blockchain entegre sistemlerin kullanımıyla operasyonel verimlilik görmeye devam ettiğini söyledi.

FOBXX, süreçleri işlemek ve pay sahipliğini kaydetmek için halka açık bir blockchain kullanan ABD’de kayıtlı birinci yatırım fonudur. Fonun transfer ortacısı Franklin Templeton Investor Services, tescilli bir blockchain entegre sistemi aracılığıyla resmi pay sahipliği kaydını fiyat. 2021’de piyasaya sürülen fon, birinci olarak Stellar blockchain’inde kullanıma sunuldu. Franklin Templeton sözcüsü tarafından verilen bir demeçte, fonun desteklediği ikinci blockchain’in Polygon olduğunu ve gelecekte daha fazla ağın desteklenebileceği de aktarılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi! 2

Demeç veren bir öbür isim ise Roger Bayston olarak karşımıza çıkıyor. Franklin Templeton dijital varlıklar lideri Roger Bayston, basın bülteninde yaptığı açıklamada “Franklin OnChain ABD Devlet Para Fonu’nun erişimini Polygon’a genişletmek, fonun bilhassa Ethereum tabanlı bir blockchain aracılığıyla dijital ekosistemin geri kalanıyla daha uyumlu olmasını sağlıyor” kelamlarında bulundu.

Dev şirket kripto paralara olan ilgisini koruyor!

Geçmişte blockchain teknolojisinin bir savunucusu olan Franklin Templeton, açıklamaya nazaran blockchain entegre bir sistem kullanarak operasyonel verimlilik görmeye devam ediyor. Firma Eylül ayında servet yöneticilerine dijital varlık stratejileri sunacağını duyurdu. Sahiplerine istikrarlı bir gelir sağlamayı hedefleyen fon, varlıklarının en az yüzde 99,5’ini devlet iç borçlanma senetlerine, nakit paraya ve geri alım kontratlarına yatırmaktadır. Para piyasası fonları, yatırımcılara düşük riskli seçenekler sunmayı amaçlayan, yüksek likit ve kısa vadeli yatırımlara yatırım yapan yatırım fonlarıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi! 3

Bir başka yandan son piyasa oynaklığı ve bankacılık krizinin akabinde yatırımcılar, yatırım risklerini korumak için para piyasası fonlarına akın ediyor. Daha fazla kurumsal yatırımcının dijital varlıklara yönelmesiyle birlikte, klâsik finans (TradFi) oyuncuları bu fırsatı, blockchain teknolojisi aracılığıyla bu cins fonlar sunarak her iki dünyayı birleştirmek için kullanıyor. Son vakitlerde Ondo Finance, ABD dolarına sabitlenecek ve klâsik borsalarda süreç gören para piyasası fonları tarafından desteklenen bir stablecoin alternatifi sunduğunu söyledi.

Polygon (MATIC) günden güne büyüyor!

Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon büyümeye devam ediyor. On binlerce merkezi olmayan uygulama, bugüne kadar toplam 2,35 milyardan fazla süreci gerçekleştiren blockchain Polygon’u kullanıyor. Polygon ağı, Uniswap ve OpenSea dahil olmak üzere en büyük web3 projelerinden kimilerinin yanı sıra Robinhood, Stripe ve Adobe üzere işletmeleri de destekliyor. Anlık olarak tanınan altcoin MATIC, yüzde 7’lik bir yükselişle 1.03 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Trilyonları Yöneten Şirket, Bu Altcoin’i Sepetine Ekledi! 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap