Trader'lar, popüler uygulamada sonsuz para kazanmanın bir yolunu keşfettiler

Trader'lar, popüler uygulamada sonsuz para kazanmanın bir yolunu keşfettiler

Paylaş
Trader'lar, popüler uygulamada sonsuz para kazanmanın bir yolunu keşfettiler

Trader’lar, popüler komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması Robinhood’da sınırsız kaldıraçlı pozisyonlar oluşturabildikleri bir açık buldular.

Açığı keşfeden kullanıcılar, sosyal medya platformu Reddit‘te yayınladıkları gönderide bunu ücretsiz parayla büyük miktarlı hisse senedi işlemleri yapabildiklerinden “sonsuz para hilesi kodu” olarak nitelediler.

Birkaç kullanıcı, sadece birkaç bin dolarla finanse edilen 1 milyon doları aşkın kaldıraçlı pozisyonlar yarattıklarını iddia etti. Biri bu yolla 120,000 Ford hissesi alarak 1 milyon doları aşkın bir pozisyona sahip oldu. Bir başkası 3000 dolar harcayarak 1.7 milyon dolarlık pozisyon oluşturdu.

Bu sınırsız borçlanma, bazılarına kayıp da getirdi. Bir trader, 2000 doları 50,000 dolara dönüştürdüğünü ve Apple’dan hisse aldığını ancak Apple hisseleri düşünce her şeyi kaybettiğini söyledi.

Aksaklık, satılan alım opsiyonlarının değerini kullanıcıların satın alma gücüne ekleyen bir hatadan kaynaklanıyordu. Hata, kullanıcılara sınırsız parayla işlem yapma olanağı getiriyordu.

Robinhood tarafından yapılan açıklamada durumun farkında olunduğu ve müşterilerle doğrudan iletişim kurulduğu ifade edildi.

Öte yandan Bloomberg’e konuşan Georgetown Üniversitesi profesörü Donald Langevoort, trader’ların menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçlanabileceğini söyledi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap