Trader’lar Binance’deki Bu Altcoin’i Açığa Satıyor!

Trader’lar Binance’deki Bu Altcoin’i Açığa Satıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Trader’lar Binance’deki Bu Altcoin’i Açığa Satıyor!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ABD’deki soruşturmalar ve düzenleyici baskı nedeniyle sıkıntı günler geçiriyor. Bu da kripto borsasının lokal tokeni üzerinde bir belirsizlik, kuşku ve dehşet oluşmasına yol açıyor. Bunu fırsat olarak gören traderlar ise altcoin için büyük short durumlar açıyor.

Traderlar Binance’de bu altcoin için short konum açıyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kripto para borsası Binance üzerindeki düzenleyici baskı deva ediyor. Bu yüzden, borsanın mahallî tokeni olan Binance Coin (BNB) potansiyel olarak öteki bir dehşet, belirsizlik ve kuşku (FUD) dalgasıyla karşı karşıya. Zira Binance’te short tarafındaki açık faiz katlanarak artmaya devam ediyor. Değişik bir halde, short emirlerindeki bu artış, Binance yahut BNB hakkında kıymetli bir haber yahut güncelleme olmadan gerçekleşiyor. Uzmanlara nazaran, bu da mevcut fiyat hareketinin sağlam bir temelden mahrum olduğunu gösteriyor. Bu durum, Mart ayında görülen short hacmindeki artışı anımsatıyor.

Uzmanlar, short konumlardaki bu artışın gerisindeki muhtemel nedenlerden biri olara, yakın vakitte gerçekleşen EDU launchpad aktifliğine karşı korunma stratejilerinden bahsediyor. Binance kısa müddet evvel launchpad platformunda Açık Yerleşke (EDU) için abonelik mühletinin sona erdiğini duyurdu. Bu bağlamda Binance, yaptığı duyuruda, şu sözleri kullandı:

Açık yerleşke EDU Binance Launchpad için abonelik mühletinin bitmesine 1 saat kaldı.

Short durumlardaki artışın arka planında ne var?

Uzmanlara nazaran, yatırımcılar durumlarını muhafazaya ve EDU launchpad aktifliğiyle bağlantılı potansiyel riskleri azaltmaya çalışıyor. Bu yüzden, muhtemelen bir hedge stratejisi olarak BNB’yi short’lamaya yöneliyor. Bu durum, BNB ya da borsayla ilgili rastgele bir olumsuz haber ya da gelişme olmasa bile Binance platformunda short emirlerde görülen ani artışı açıklayabilir.

Short konumlardaki bu artışın BNB’nin fiyatı üzerindeki kesin tesirini iddia etmek güç. Bununla birlikte, piyasayı ve yatırımcı hassaslığını etkileyebilecek ilgili haberleri yakından takip etmek çok değerli. Açığa satışlar artmaya devam ettikçe, bilhassa piyasanın EDU launchpad aktifliğine yahut öbür öngörülemeyen gelişmelere olumsuz reaksiyon vermesi mümkün. Bu nedenle, diğer bir FUD dalgası potansiyelini göz gerisi etmek mantıklı değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: Trader’lar Binance’deki Bu Altcoin’i Açığa Satıyor! 1

Basın vaktinde BNB, günlük bazda %3,57 kayıpla 323,43 dolardan süreç görüyordu. Bununla birlikte, son 24 saat içinde %0,35 artış kaydetti. Ayrıyeten, altcoin haftalık perspektifte hala daha yeşil bölgede duruyor. Short durum hacminin tüm lokal tepeleri kırmasına karşın, hakikaten harikulâde berbat bir performans göstermedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap