Toplam XRP İşlemlerinin Sadece %0.2’si Yasa Dışı Amaçlarla Yapılıyor

Toplam XRP İşlemlerinin Sadece %0.2’si Yasa Dışı Amaçlarla Yapılıyor

Paylaş
Toplam XRP İşlemlerinin Sadece %0.2’si Yasa Dışı Amaçlarla Yapılıyor

Kripto para şirketlerinden Ellicit, yasa dışı XRP kullanımıyla ilgili yeni bir araştırma yaptı. Şirketin araştırmalarına göre XRP işlemlerinin çok küçük bir kısmı yasa dışı amaçlarla kullanılıyor.

Ellicit bundan bir süre önce yasa dışı Bitcoin kullanımıyla ilgili de bir araştırma yapmış ve toplam BTC kullanımının yalnızca yüzde 2’sinin yasa dışı amaçlar taşıdığını öne sürmüştü.

Yasa Dışı İşlemler

Kripto paralar genellikle yasa dışı amaçlarla kullanıldıkları için eleştiriliyorlar. Ellicit tarafından yapılan araştırmalar ise yasa dışı kripto para kullanım oranının çok düşük olduğunu gösteriyor.

Şirket bundan bir yıldan uzun bir süre önce XRP işlemlerini takip etmeye ve XRP ile yapılan yasa dışı işlemleri tespit etmeye başladı. Ellicit’in uzun süren çalışmalarına göre XRP ile yapılan toplam işlem sayısının sadece yüzde 0.2’si yasa dışı amaçlar taşıyor. Şirketin konu hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

Elliptic şu ana dek 400 milyon dolar değerinde yasa dışı hareketlilik tespit edebildi. Bu, toplam XRP işlemlerinin yüzde 0.2’sine denk geliyor ve XRP ile yapılan işlemlerin büyük bir kısmının yasal olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap