Toplam kripto para piyasa değeri ne yöne gidiyor? Ayı mı? Boğa mı?

Toplam kripto para piyasa değeri ne yöne gidiyor? Ayı mı? Boğa mı?

Paylaş
Toplam kripto para piyasa değeri ne yöne gidiyor? Ayı mı? Boğa mı?

Toplam kripto para piyasa değeri 26 Haziran’dan beri bir düşüş yaşıyor. Uzun vadede ise bir dibe ulaşmaya yakın görünüyor. Önemli desteğin altındaki bozulma, genişletilmiş bir ayı piyasasında olduğumuzun bir göstergesi olabilir.

Piyasa toplam değeri, 26 Haziran’ın en yüksek seviyesi 345 milyar dolara ulaştığından beri düşüşte. Başlangıçta, eğilim 25 Ekim’de tersine döndü, ancak son fiyat hareketi toparlanma olasılığını tehlikeye attı.

Kriptopara analisti ve trader @davthewave, toplam kripto pazarını yansıtan bir grafik yayınladı: “Bu düşüş mü yoksa yükseliş mi?”

Bu sorunun cevabını bulabilmek adına teknik göstergelere bir göz atalım.

Fibonacci seviyeleri

Toplam kripto para piyasa değeri 26 Haziran’dan bu yana azalmakta. Ekim ayında 210 milyar dolara düşerek 0.618 fib seviyesinde destek bulduğu görülüyor.

Kısa bir süre sonra, 25 Ekim’in hızlı yükseliş hareketi ise başarısızlıkla sonuçlandı.

Şu anda, fiyat yine 210 milyar dolar seviyesine doğru çekiliyor. Bu alanın altındaki bir kırılma 170 milyar dolara çok hızlı bir düşüşe neden olabilir.

Kripto para piyasa değeri trendi tersine dönebilir mi?

Mevcut trendi belirlemek için, 2015’ten itibaren bir trend çizgisi kullandık. Şu an için, fiyat bu trend çizgisinin biraz üzerinde seyrediyor. Fiyatın bu trendin üzerinde bir sıçrama yapma ihtimali hala var.

Yukarı doğru hareketin tamamının 50-100 haftalık hareketli ortalamalar (MA) arasında yükseliş eğilimi olduğunu görüyoruz.

Aynı MA’ların düşüş eğilimi 2019 Şubat’ında meydana geldi. Bu sırada fiyat 50 ila 100 haftalık MA arasında işlem görüyor.

Fiyat, destek hattının ve 50 haftalık MA’nın yakınlaşmasında yükselecek, yukarı doğru bir hareket başlayacak ve yukarıda belirtilen MA’ların yükselişine neden olacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte, bu gerçekleşmezse ve bunun yerine fiyatta düşüş devam ederse, bu, büyük olasılıkla genişletilmiş bir ayı piyasasında olduğumuz anlamına gelecektir.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap