Tone Vays: “BTC, BCH’den Daha Hızlı Ve Daha Ucuz”

Tone Vays: “BTC, BCH’den Daha Hızlı Ve Daha Ucuz”

Paylaş
Tone Vays: “BTC, BCH’den Daha Hızlı Ve Daha Ucuz”

Bitcoin’in yaşadığı ölçeklenme problemi bugüne kadar ana akım benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’in Ölçeklenebilirlik Sorunu

“Bitcoin Jesus” olarak tanıdığımız Roger Ver de daha önce de olduğu gibi ölçeklenme probleminin devam etmesi durumunda Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılamayacağı yönündeki düşüncesini tekrarladı.

Ver’in bu görüşü aslında 8 MB’lık bir blok boyutuna sahip olan ve bir Bitcoin fork’u olan Bitcoin Cash’in neden tasarlandığı açıklıyor. Bitcoin’in blok boyutu şu anda 1 MB seviyesinde bulunuyor.

Ancak daha önce lider kripto para biriminin %98’lik piyasa hakimiyetini ulaşabileceğini dile getiren eski Wall Street yatırımcısı Tone Vays, BTC’nin Lightning Network çözümü nedeniyle halihazırda BCH’den daha hızlı olduğunu ifade ediyor. Dahası Vays’e göre BTC gerçekten merkezi olmayan tek kripto para…

Bitcoin Cash Kullanılmıyor

Blok boyutunu artırmak daha yüksek bir işlem hızı sağlarken, aynı zamanda Bitcoin çatalı olan ağı daha merkezi hale getiriyor. Bu da merkezi aracılardan kurtulmaya çalışan endüstri için Bitcoin Cash’i makul bir seçenek olmaktan çıkarıyor.

Bunun yanında kripto analisti Jacob Canfield, Bitcoin Cash işlemlerinin lightning network hızında olmasına rağmen kimsenin Bitcoin Cash kullanmadığını ifade ediyor. Dolayısıyla eğer BCH’de BTC ağında olduğu kadar çok işlem gerçekleştirilseydi muhtemelen Vays haksız olacaktı.

Öte yandan Lightning Network’ün kullanım alanı ve benimsen oranı da günden güne artıyor.  “Katman 2” olarak da adlandırılan Lightning Network ödeme protokolü, işlem yapmak ve daha sonra bunları ağda yayınlamak için ayrı bir kanal oluşturmaya izin veriyor.

Kaynak: U.Today

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap