Tom Lee Yakın Vadede Boğa Piyasası Bekliyor

Tom Lee Yakın Vadede Boğa Piyasası Bekliyor

Paylaş
Tom Lee Yakın Vadede Boğa Piyasası Bekliyor

Cointelepragph’ın haberine göre, En popüler Bitcoin destekçilerin biri olan Tom Lee, önümüzdeki altı ay içinde lider kripto para birimi Bitcoin’in %200’lük bir artışa hazırlandığını dile getirdi.

4 Şubat’ta Yahoo Finance’e yaptığı açıklamalarda Fundstart Global Advisors kurucusu Tom Lee, özellikle Bitcoin teknik göstergeleri sebebiyle kısa vadede ortaya çıkacak bir boğa piyasası konusunda “oldukça iyimser” düşündüğünü ifade etti.

200 Günlük Hareketli Ortalama

Lee konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Özellikle %26 artış ile çok iyi bir Ocak ayı geçiren Bitcoin, Ocak ayında 200 günlük hareketli ortalamasını da geri kazandı.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Trend takipçisi olan herkesin bildiği gibi 200 günlük hareketli ortalama aşıldığı zaman boğa piyasasının geri geleceği düşünülür. Bitcoin’deki bu göstergeye bakıldığında son 6 ay içinde %197’lik bir artış görüyoruz.

Gerçekten 200 günlük hareketli ortalama geleneksel olarak piyasalar için büyük bir direnç alanını temsil ediyor.

2020, 2019’u Geride Bırakacak

Bitcoin Ocak ayında %30’a yakın bir kazanç elde etti ve üç ay sonra 9.450 dolarlık bir seviyeye ulaşmayı başardı. Bazı analistler için 2020 Ocak ayı kripto para biriminin 2013’ten bu yana en başarılı Ocak ayı oldu. Dolayısıyla bir sonraki uzun vadeli boğa döngüsü analistler için çoktan başladı.

Bunun yanında Lee, her ne kadar Bitcoin 2019 yılında %300’lük kazanca imza atmış olsa da 2020 yılının çok daha kazançlı olacağına inanıyor. Ayrıca Lee, birçok analist gibi Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasının fiyat için bir katalizör olacağını düşünüyor. Yarılanma sadece yeni Bitcoin arzını %50 azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda enflasyon oranını hem altın hem de ABD Federal Rezerv’in %2’lik hedefinin altına çekecek.

Öte yandan 2019 Mayıs’ında yaptığı açıklamalar ile Lee kripto kışın neden bittiğini 13 sebeple belirtmişti. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap