Tom Lee, Bitcoin’in Düşüş Sebebini ve Fiyatı Fırlatacak 3 Katalizörü Açıkladı

Tom Lee, Bitcoin’in Düşüş Sebebini ve Fiyatı Fırlatacak 3 Katalizörü Açıkladı

Paylaş
Tom Lee, Bitcoin’in Düşüş Sebebini ve Fiyatı Fırlatacak 3 Katalizörü Açıkladı

Kriptokoin.com – Son zamanlarda Bitcoin için iyi bir piyasa yaşanmadı. Fiyat yükselişinden sonra, 7.800 dolara kadar çıkan kripto para birimi daha sonra 7.200 dolara düştü. Düşüş BTC için bir yüzde 5’lik kayba işaret ediyor, bu da bazı analistlere göre BTC’nin yakında desteği 7.000 dolarda test edebileceğini gösteriyor. Kısa vadeli görünüm aşağı yönlü gözükse de ünlü kripto para analisti Tom Lee endişeye gerek olmadığını belirtiyor ve CNBC’deki son röportajına göre 2020’de yükseliş eğilimi bekliyor.

Tom Lee’den düşüş yorumu: Artan inceleme Bitcoin’i aşağı sürükledi

Bir bitcoin boğası ve Fundstrat Global Advisors’ın araştırma müdürü olan Tom Lee, CNBC’nin Market Alert isimli programında belirdi ve küçük çaplı hisse senetlerinin ve Bitcoin’in mevcut durumunu değerlendirdi. Kripto para pazarında tanık olunan son krizden bahseden Tom Lee, kripto para birimleri üzerindeki incelemelerin artmasının son birkaç aydaki düşüşe neden olduğunu iddia etti.

Ünlü analist böyle bir çalışmanın, özellikle ABD’de (örneğin Libra konunda yapılan Kongre görüşmeleri) yaygınlaştığını ve bunun kripto para biriminin kabul edilmesini engellediğini ve ardından fiyatları düşürdüğünü belirtti. Bununla birlikte Lee, Bitcoin şu anda keşfedilmemiş sularda olmasına rağmen, fiyatın makro perspektifini hala değiştiremediğini belirtti. Çünkü Tom Lee’ye göre,  2020’de Bitcoin konusunda çok iyimser olmak adına birçok neden var.

Ünlü analiste göre, 2020’de Bitcoin’i artıracak 3 temel gösterge

2020’nin neden Bitcoin için iyi bir yıl olacağına inandığını açıklayan Lee, kripto varlığının fiyatı için yükselen üç gösterge belirledi. İlk olarak analiste göre, ABD hisse senedi piyasasında görülen ralli önemli bir etken.  Tom Lee’ye göre, çoğu hisse senetleri rekor seviyede ve bu yatırımcılarda genellikle risk iştahının arttırdığını, ardından Bitcoin ve riskli olarak görülen diğer varlıklara sermaye eklediğini gösteriyor. Dahası analist, Bitcoin’in en iyi performans gösterdiği yılların S&P 500 ve diğer hisse senetlerinin yüksek performans gösterdiği yıllarla tutarlı olduğunu belirtti.

İkinci olarak analist, Mayıs 2020 için planlanan Bitcoin halving etkinliğini adres gösterdi.  Analiste göre, halving Bitcoin’e yapay bir kıtlık verir ve bu tarihsel olarak büyük bir ralliden önce gelir. Tom Lee, azalan arzın boğaları destekleyeceğini öngörüyor. Son olarak Tom Lee, ABD’de olduğundan daha az kötü olduğuna inandığı Çin’deki düzenleyici gelişmelere işaret ediyor. Çin, kripto para birimleri hakkında karışık sinyaller gönderirken, analist Çin hükümetinin “açıkça dijital varlıklar, Blockchain’ler ve kripto para birimleri üzerine odaklandığına” inanıyor. Bitcoin piyasasının son durumu ile ilgili bilgi edinmek için “Piyasa Düşüşte: 7.200 Dolara Gerileyen Bitcoin’de Sırada Bu Seviye mi Var?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap