Tom Lee Bitcoin Eleştirmenlerine Sert Çıktı: Fiyat Kesinlikte Artacak!

Tom Lee Bitcoin Eleştirmenlerine Sert Çıktı: Fiyat Kesinlikte Artacak!

Paylaş
Tom Lee Bitcoin Eleştirmenlerine Sert Çıktı: Fiyat Kesinlikte Artacak!

Kriptokoin.com – Bitcoin eleştirmenleri, kripto para biriminin asla bir değişim aracı olarak görülmemesi gerektiğini çünkü çoğunlukla spekülasyon için kullanıldığını söylüyor. Fundstrat’tan Tom Lee, ABD dolarının da çoğunlukla spekülasyon için kullanıldığını söyleyerek bu açıklamaya katılmıyor. Ayrıca Tom Lee Bitcoin fiyatının artacağından emin görünüyor.

Tom Lee Bitcoin ve piyasayı eleştirenlere  sert çıktı: Adil olun!

Girişim sermayesi şirketi Castle Island Venture geçtiğimiz günlerde Fundstrat Global Advisor’daki yönetici ortak ve araştırma müdürü olan Tom Lee ile görüştü. En son Get the Bring podcast’inde Lee, ABD dolarının yalnızca küçük bir kısmının mal veya hizmet almak ve satmak için kullanıldığını, geri kalanının ise diğer varlıklar üzerinde spekülasyon yapmak için kullanıldığını savundu. Bu nedenle ünlü analiste göre, Bitcoin’e saldırmak adil değil. Tom Lee konuya yönelik şunları söyledi:

Bir mal veya hizmet satın almak için kullandığınız her dolar, bir finansal varlığa spekülasyon yapmak için 95 beş kez kullanılır.

Eğer matematiği yaparsak, Lee’nin mantığına göre, ABD dolarının sadece %1’i ödemeler için kullanılıyor. Ayrıca Lee, herhangi bir para biriminin temel kullanımının spekülasyon yapmak ve diğer varlıklar üzerinde para kazanmaya çalışmak olduğunu söyledi. Fundstrat yöneticisi, Libra gibi istikrarlı paraların bile sadece bir ödeme yöntemi olarak kullanılmayacağını açıkladı. Bazıları değer depolamak için stablecoin’leri kullanabilirken ünlü analiste göre, asıl amaç diğer varlıklar üzerinden spekülasyon yapmaktır. Emlak, hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel piyasalar bile fiyat spekülasyonları ile örtülür. Bu nedenle Tom Lee’ye göre, parmağınızı Bitcoin’e yönlendirmek mantıklı gelmiyor.

Ünlü analist Tom Lee: Bitcoin içsel değere sahip! Fiyat kesinlikle artacak

Bir saatlik görüşmede Tom Lee, Bitcoin’in kendine özgü değerine de değindi. Kripto paranın içsel bir değeri olmadığını söylemenin yanlış olduğunu belirtti. Ağustos ayında, İngiltere Finansal Davranış Otoritesi, içsel bir değeri olmadığını ve yatırımcıların bu varlıklardan uzak durması gerektiğini söyleyerek Bitcoin’i eleştirdi. Ancak Lee, Bitcoin’in madenciler tarafından ödenen üretim maliyetine dayanan gerçek bir ağ değerine sahip olduğunu söyledi.

Ayrıca, sektördeki en eski kripto para birimi hala emekleme ​​aşamasında, çünkü potansiyel sahiplerin yalnızca %0,5’i bunu kullanıyor. Bitcoin daha yüksek bir penetrasyona sahip olduğunda, analiste göre fiyat neredeyse kesinlikle artacak. Ünlü analistin geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarını öğrenmek için “Tom Lee “Bitcoin’de Süper Ralli Zamanı” Dedi ve Yeni Açıklamalar Yaptı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap