Tom Lee, “Ağustos’ta Boğa Sezonu Başlayabilir”

Tom Lee, “Ağustos’ta Boğa Sezonu Başlayabilir”

Paylaş
Tom Lee, “Ağustos’ta Boğa Sezonu Başlayabilir”

Wall Street’in ünlü analistlerinden olan Tom Lee, yaptığı açıklamalarla kripto para dünyasında gündeme oturdu. Tom Lee yaptığı bu açıklamada Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulundu ve önümüzdeki 6 ay içerisinde tekrardan boğa sezonuna geri dönülebileceğini ifade etti.

CNBC’nin programına katılan ünlü analist Tom Lee, ağustos ayında kripto para piyasasının U dönüşü yapabileceğini iddia etti. Lee yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in son 200 günlük grafiğinin çok iyi incelenmesi gerektiğini söylüyorum. Bitcoin şimdiki gibi 4 bin dolar seviyelerinde kalmaya devam ederse, önümüzdeki 6 ay boyunca bu seviyelerde olacak. Daha sonra tekrardan boğa piyasasına geri döneceğini düşünüyorum. Burada asıl önemli olan mesele, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda aynı değerini koruyup koruyamaması. Bitcoin, ağustos ayına bu değerlerle girerse bu piyasadan etkilenecek.” açıklamalarında bulundu.

Lee, Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra Bitcoin Cash’de gerçekleşen hard fork ile ilgili de birtakım açıklamalarda bulundu. Lee’nin yaptığı bu açıklamada, “Bitcoin’in 6 bin dolardan 3 bin dolara düşmesiyle beraber meydana gelen zararın bir şekilde karşılanması gerek. Yaşanan bu olayın hem Bitcoin yatırımcılarına hem de pazardaki ağırlığını baltaladığını ifade edebilirim.” açıklamasında bulundu.

Bitcoin şubat ayında yatırımcıların yüzünü bir nebzede olsun güldürmeyi başarmıştı. Şubat ayında yaklaşık %5 büyüyen Bitcoin bu yükselişini sürdüremedi. Mart ayında bu büyüme %0,2 seviyesinde kalırken, ayı piyasasının sonuna gelindiği yorumlarını da doğrular nitelikte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap