TOKO Token Nedir? TKO Coin Nasıl Alınır?

TOKO Token Nedir? TKO Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: TOKO Token Nedir? TKO Coin Nasıl Alınır?

Toko Token (TKO) Nedir? Toko Token, Endonezya merkezli bir kripto borsası olan Tokocrypto’nun yardımcı tokenidir. Bu makalede, Toko Token (TKO) nedir, ne sunar, TKO coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik.

Toko Token (TKO) nedir?

2018 yılında Endonezya‘da kurulan Tokocrypto, Endonezya Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Kurumu’na (BAPPEPETI) kayıtlı ilk kripto borsasıdır. Ticaret hacmi ve kullanıcı kayıtları açısından ülkenin en hızlı büyüyen kripto para borsası unvanına sahiptir. Borsanın yerel kripto para birimi ise Toko Token’dir.

Tokocrypto’nun amacı, Endonezya’da yaşayan insanların kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor. Borsa, blok zinciri teknolojisini Endonezya’ya ardından ise küresel ekonomiye entegre etmeyi hedefliyor. Bunun yanında platform, Güneydoğu Asya pazarına hâkim olarak bölgedeki lider kripto para borsası olmayı hedefliyor. Şirketin, borsa dışında farklı hizmetleri de bulunuyor. Bunlar, Tokonews, Toko Launchpad, Inblocks ve Premium Trading’den oluşuyor.

Ekip, borsayı Tokocrypto v2.0’a yükseltmek için 2021 yılında dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile ortaklık kurdu. Bu yükseltme, kullanıcıların, güvenlik ve likidite ile verimli, şeffaf ve ölçeklenebilir bir şekilde kendi alternatif finansmanlarını oluşturmalarına olanak tanıyacak.

TKO coin nedir? Ne için kullanılır?

Tokocrypto tarafından geliştirilen Toko Token, borsanın yardımcı program tokeni olarak çalışıyor. TKO, diğer kripto paralardan farklı olarak CeFi ve DeFi’yi birleştiren hibrit bir model benimsiyor. token stake edilebilir bir yapıya da sahip. Bunun yanında varlığın çeşitli kullanım durumları bulunuyor. 

Mevcut olarak TKO coin, borsadaki işlemlerde, mevduat ve tasarruf programlarına katılımda, Platformlar Arası DeFi Kullanımında ve ödeme ağ geçidinde kullanılıyor. Gelecekte Toko Token, Tokocrypto’nun henüz geliştirme aşamasında olan NFT pazarında da kullanılacak. 

Avantajları nelerdir?

  • Borsada TKO coin ile yapılan işlemler kısa sürede gerçekleşir. Cüzdanlar arası sınır ötesi transferlerde ise birkaç dakika işlemin gerçekleşmesi için yeterlidir.
  • TKO sahipleri, borsanın platform üyeliği aracılığıyla blockchain ve kripto para yatırım eğitimlerine katılabilir. 
  • Borsanın işlem ücretleri oldukça düşüktür. ETH gibi popüler blok zincirlerinde yüksek işlem ücretleri büyük bir sorun olarak görülmektedir. 
  • TKO, stake edilebilir bir kripto paradır. Bu, kullanıcıların tokenlerini belirli bir vadeyle kilitleyerek vade sonunda pasif gelir elde etmelerinin mümkün olduğu anlamına gelir.

Dezavantajları nelerdir?

TKO coin, diğer kripto paralara benzer şekilde yüksek fiyat oynaklığına sahiptir. Yüksek oynaklığa sahip varlıklar hem yükseliş hem de düşüş yönünde daha geniş bir aralıkta dalgalanırlar. Bu nedenle, bu tür varlıklar genellikle riskli bir yatırım aracı olarak görülür. 

TKO Coin nasıl alınır?

Binance, Gate.io, OpenOcean gibi kripto borsaları TKO coin’i listeliyor. Toko Token ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup cüzdanlarına para yatırarak TKO satın alımı gerçekleştirilebilirler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap