TL destekli kripto para çeşitleniyor: Bir yenisi daha geliyor

TL destekli kripto para çeşitleniyor: Bir yenisi daha geliyor

Paylaş
TL destekli kripto para çeşitleniyor: Bir yenisi daha geliyor

(ÖZEL) – Türk Lirası ile teminatlandırılmış kripto paralar arasına Bitpara (BTRY) da dahil oluyor. Metaverse’den Ahmet Sabit ile Eletropay’in kurucularından Nilber Vittorazzi tarafından geliştirilen BTRY, 1 BTRY = 1 TRY olacak şekilde Türk Lirası ile desteklenecek.

BTRY, yakın zaman önce piyasaya sürülen BiLira ile aynı şekilde Ethereum blok zincirinde ERC-20 token standartlarına göre hazırlanan bir stabil kripto para birimi.

Bitpara ekibi, kullanıcıların internet aracılığıyla banka hesaplarını kullanmaksızın hızlı ve kolay bir şekilde 7/24 para gönderip almalarını sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca ekip, kripto para borsalarına mesai saatleri dışında ve hafta sonları para giriş çıkışlarında yaşanan azalmadan dolayı ortaya çıkan hacim eksikliği ile parite farkına çözüm getirmeyi planlıyor.

Kullanıcılar, Bitpara’yı platformun internet sitesi üzerinden satın alabilecek ve dilediklerinde banka hesaplarına çekebilecekler. Bitpara’yı kullanmaya başlayabilmek için kimlik doğrulama gerekiyor.

Bitpara CEO’su Ahmet Sabit, piyasaya çıkmak için borsalarla anlaşmaların tamamlanmasını beklediklerini, şu anda yalnızca Coinbase tarafından desteklenen token.store ile anlaştıklarını ve diğer borsalarla görüşmeye devam ettiklerini söyledi.

Ürünü ay sonunda piyasaya çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Sabit, token denetimi için Coinfabrik ile çalışma yaptıklarını ve bu şirketin uyarılarına uygun olarak akıllı sözleşmelerini güncellediklerini, bu sayede de kullanıcıların işlem yaparken daha az ağ ücreti ödeyebilmelerini sağladıklarını belirtiyor. Ek olarak CEO, Bitpara banka hesaplarındaki Türk Lirası ve buna karşılık üretilmiş olan BTRY’nin birbirine eşit olup olmadığının denetleyici şirketler tarafından düzenli bir şekilde denetlenip kamuoyuyla paylaşılacağını ifade ediyor.

Son olarak Sabit, Bitpara’nın yatırım amaçlı bir token ya da coin olmadığını, sadece işlemlere yardımcı bir Türk Lirası geçidi olduğunu vurguluyor.

Bu arada Bitpara ekibi, hesabını onaylayıp yükleme yapan ilk 10,000 kişiye 20 BTRY hediye edecek.

Bitpara, CoinMarketCap üzerinde görüntülenebiliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap