TinyTap, Web3 Eğitimi İçin Fon Topladı

TinyTap, Web3 Eğitimi İçin Fon Topladı

Paylaş
BTC Piyasası: TinyTap, Web3 Eğitimi İçin Fon Topladı

Animoca Brands’in yan kuruluşu olan TinyTap, kıymetli yatırımcıların katıldığı finansman cinsinde 8,5 milyon dolar kıymetinde fon topladı. 

TinyTap tarafından yapılan açıklamaya nazaran yatırımcılar ortasında Sequoia China, Polygon, Liberty City Ventures, Kingsway Capital ve Shima Capital yer aldı. TinyTap CEO’su Yogev Shelly yaptığı açıklamada, fonlamanın SAFE ve SAFT yoluyla token kombinasyonu formunda gerçekleştiğini söyledi. 

Şirket, 100 Milyon Dolar Değerlemeye Ulaştı

Animoca Brands’in sahibi olduğu edtech şirketi TinyTap, topladığı fonları Web3 eğitimi için kullanmayı amaçlıyor. 

Turun kapanışı sırasında yatırımcılar ile token için kesin planların paylaşılmadığını belirten Yogev Shelly: “Biz yalnızca tokenomik bir modelin genel olarak eğitime ve yaratıcı ekonomilere nasıl yarar sağlayabileceğine odaklandık” sözlerini kullandı.

Shelly, TinyTap’in geçtiğimiz Haziran ayında Animoca Brands tarafından şirketteki yaklaşık yüzde 84’lük pay karşılığında 39 milyon dolara satın alındığını ve yeni finansmanla birlikte 100 milyon dolar değerine ulaştığını söyledi. 

Ekim 2022’de fon toplamaya başladıklarını söyleyen Shelly, FTX borsasının iflası nedeniyle birtakım yatırımcıların Kasım ayında geri çekildiğini belirtti. Animoca tarafından satın alındıktan sonra şirketin neden fon topladığı sorulduğunda ise mutabakattan sonra bile şirketin büyümeye devam etmek için hala bir teşviği olduğunu söyledi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap