Tim Draper: Lightning Network, Bitcoin’i Geliştirecek

Tim Draper: Lightning Network, Bitcoin’i Geliştirecek

Paylaş
Tim Draper: Lightning Network, Bitcoin’i Geliştirecek

Ünlü girişimci ve risk sermayedarı Tim Draper, başından beri katı bir Bitcoin destekçisi olarak bilinmekte ve bu ününü geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir açıklama ile iyice pekiştirdi.

Lider kripto para biriminin 2022 yılına kadar 250.000 dolar olacağını belirtmesi ile de ünlenen Draper, bu seferki açıklamasında Lightning Network’ün avantajlarından ve bunun BTC’ye olan faydalarından konu açtı. Bitcoin’in gelecekte LN sayesinde inanılmaz bir güce sahip olacağını aktaran Draper, BTC’nin ana akım kitlelere bu şekilde ulaşacağının altını çizdi.

Lightning Network hem ağın ölçeklenebilirliğini arttırırken hem de oldukça küçük miktarların bile transfer edilebilmesinin önünü açtı. Bu da aslında günlük alışverişlerin direkt olarak Bitcoin ile yapılabilmesini sağlayabilir ve Draper’in bahsettiği konu tam olarak da bu.

Blockchain ağlarının yavaş yavaş tanınmaya başladığını ve yavaşladıklarını belirten Draper, LN’nin durmadan kendini geliştirdiğini ve bunun aslında gelecekte de böyle devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap