Tim Draper “Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak” İddiasında Israrcı

Tim Draper “Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak” İddiasında Israrcı

Paylaş
Tim Draper “Bitcoin 250 Bin Dolar Olacak” İddiasında Israrcı

Finans dünyasının tanındık isimlerinden Tim Draper, kripto paralarla ilgili yeni bir röportaj verdi.

Draper bu röportajı sırasında Bitcoin’in geleceği hakkında konuştu ve BTC fiyatı hakkında bazı tahminlerde bulundu.

İddialı Tahmin

Günümüzde pek çok kripto para takipçisi Tim Draper’a aşinadır. Çünkü kendisi özellikle BTC fiyatı hakkında yaptığı iddialı yorumlarla sıklıkla gündeme geliyor.

Draper kısa süre önce verdiği bir röportajda bu iddialı yorumlarına bir yenisini daha ekledi. Bitcoin fiyatının son zamanlardaki performansını değerlendiren Draper, BTC’nin şu an için gayet iyi durumda olduğunu ve ilerleyen zamanlarda değer kazanmaya devam edeceğini düşünüyor.

BlockTV’ye konuşan Draper, önümüzdeki aylarda yaşanacak halving (blok ödülünün yarılanması) sürecinin BTC fiyatını ciddi anlamda etkileyeceğini vurguluyor. Draper’a göre BTC bu olaydan o kadar etkilenecek ki BTC fiyatı halvingden hemen hemen altı ay sonra 250 bin dolara kadar çıkabilecek:

Teknik analizlere bakıp konuşursak diyebiliriz ki Bitcoin fiyatı halvingden hemen hemen altı ay sonra 250 bin dolar olacak.

Mümkün mü?

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı an itibarıyla 7 bin 170 dolar seviyesinde. Tim Draper’ın tahmininin tutması, yani BTC’nin 250 bin dolara çıkması için fiyatta yüzde 3 bin 300’lük bir artış yaşanması gerekiyor. Daha doğrusunu söylemek gerekirse BTC fiyatında hemen hemen 34 katlık bir artış yaşanması lazım.

Bitcoin Ocak 2017’de neredeyse bin dolar seviyesindeydi. Yıl sonuna gelindiğinde ise BTC fiyatı 20 katlık bir artışla 20 bin dolara kadar çıkmıştı. Bunu göz önünde bulunduracak olursak, Draper’ın tahmininin doğru çıkması için BTC’nin 2017’dekinden bile daha iyi bir performans sergilemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bu en azından kağıt üstünde mümkün görünse de gerçekten yaşanacak mı, yaşanmayacak mı zamanla göreceğiz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap