Thomas Lee: “Bitcoin’in Asıl Değeri 14 Bin Dolar”

Thomas Lee: “Bitcoin’in Asıl Değeri 14 Bin Dolar”

Paylaş
Thomas Lee: “Bitcoin’in Asıl Değeri 14 Bin Dolar”

Fundstrat Global Advisors’ün kurucusu Thomas Lee Bitcoin ile ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu. Lee’ye göre Bitcoin gerçek değerinden çok uzakta. Bitcoin’in asıl değerinin yüzde 40’ından daha az bir seviyede işlem gördüğünü ifade etti. Thomas Lee bu açıklamasından sonra bu durumun Bitcoin’in gerçek değerini belirleme de ölçüt olarak kullanılamayacağını söyledi. Lee aynı zamanda söylediklerinin, ünlü kripto paranın belirttiği seviyeye ulaşacağı anlamını da taşımadığını belirtti.

Lee, dün akşam CNBC’de yayınlanan bir programa konuk oldu. Squawk Box isimli programa katılan ünlü Bitcoin boğası, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Lee katıldığı bu programda ilk defa herhangi bir fiyat tahmininde bulunmadı. Bunun yerine Bitcoin ile uzun vadeli yatırım düşünen kişiler için birtakım tavsiyelerde bulundu. Lee yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “2 Nisan’da çok ciddi bir sıçramaya şahit olduk. Bu yükselişe ne sebep oldu henüz bilmiyoruz. Bitcoin topluluğu elinde çok fazla dijital varlıkları tuttu ve Bitcoin’in değer kazanmasını bekliyordu.” ifadelerini kullandı.

Thomas Lee, menkul kıymetler borsası ile Bitcoin arasındaki korelasyondan da bahsetti. Lee, büyüleyici bir rallinin olabileceğinden söz etti. Bilindiği üzere Menkul Kıymetler Borsası (SEC), Bitcoin  EFT’lerini onaylama aşamasında. Lee’ye göre bu onaylanmanın gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’i önümüzdeki süreçte çok daha iyi günler beklediğinden bahsetti ve uzun vadeli yatırımcılar için bu kararın çok önemli olduğunu vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap