Thodex’te olacakları adeta üç gün öncesinde yazmış: İşte o tweet

Thodex’te olacakları adeta üç gün öncesinde yazmış: İşte o tweet

Paylaş
Uzman Coin: Thodex’te olacakları adeta üç gün öncesinde yazmış: İşte o tweet

Bir Twitter kullanıcısının kripto para borsası Thodex’in erişime kapanmadan üç gün önce adeta olacakları haber verir gibi yazdığı bir tweet ortaya çıktı.

Cedric Gerard (@advirtua) adlı bu kullanıcı, 17 Nisan Cumartesi günü CoinDesk’in Twitter hesabındaki bir tweet’i yanıtlayarak şu ifadeleri kullandı:

“Türk borsası Thodex’i görüyor musunuz? Doge’u piyasa fiyatının yüzde 30 altına satıyorlar ve coin’leri çekmeye çalıştığınızda vermiyorlar. Bir kaçış stratejisine benzemiyor mu? Tüm bunların Doge’daki fiyat artışıyla aynı zamana denk gelmesi bir tesadüf mü? Son 24 saatte 500 milyon dolarlık Doge işlemi yapıldı.”

Kaynak: Twitter

Thodex’ten dünden bu yana açıklama gelmedi. DHA’nın haberine göre, 20 Nisan akşamı İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığı ifade edilen platformun kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk Tiran’a gittiği belirlendi. Öte yandan bugün gelen bilgiler arasında polis ekiplerinin Thodex’in Kadıköy’de bulunan ofisinde inceleme başlattığı yer alıyor.

Thodex’te olaylar nasıl gelişti?

Thodex, geçen ay 2 milyon Dogecoin hediye edeceğini duyurmuştu. Borsa, kampanya kapsamında Thodex’e 3. seviye üyeliği onaylanan kullanıcıların hesabına 150 DOGE yatırmayı vadetmişti. Bu kampanya ile binlerce kullanıcı Thodex’e çekilirken özellikle son bir haftada platformla ilgili şikayetler çok artmıştı. Birçok kullanıcı, para çekerken sorun yaşadıklarını, paralarını çekemediklerini bildirmişlerdi. 19 Nisan Perşembe günü bir açıklama yayınlayan Thodex, Dogecoin işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması gerçekleştirildiğini, bakımın ardından yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılabileceğini bildirdi. Ertesi gün ikinci bir açıklama daha yapıldı ve bu defa “Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20 Nisan 2021 saat 20.00 itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir.” denildi. Ardından bir sonraki gün üçüncü açıklama yapıldı ve bu açıklamada ise yeni ortaklık gereği devir süreci nedeniyle işlemlere 4-5 iş günü süreyle ara verildiği ifade edildi. Şimdiye kadar yapılan son açıklama bu oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap