Thodex CEO’su için “Tayland’a gitmiş olabilir” iddiası

Thodex CEO’su için “Tayland’a gitmiş olabilir” iddiası

Paylaş
Uzman Coin: Thodex CEO’su için “Tayland’a gitmiş olabilir” iddiası

Yeni ortağa “devir süreci” gerekçesiyle internet sitesi ve uygulamalarını kullanıcıların erişimine kapatan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Tayland’a gitmiş olabileceği iddia ediliyor.

Habertürk’e konuşan Thodex mağdurlarının avukatı Oğuz Evren Kılıç, Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto parayla İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıktığını ve Tayland’a gitmiş olabileceğini söyledi.

Avukat, Thodex’te 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan yaklaşık 391 bininin aktif hesap olduğunu belirterek “Borsada aylık 100 milyar lira yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası” diye konuştu.

Thodex’te olaylar nasıl gelişti?

Thodex, geçen ay 2 milyon Dogecoin hediye edeceğini duyurmuştu. Borsa, kampanya kapsamında Thodex’e 3. seviye üyeliği onaylanan kullanıcıların hesabına 150 DOGE yatırmayı vadetmişti. Bu kampanya ile binlerce kullanıcı Thodex’e çekilirken özellikle son bir haftada platformla ilgili şikayetler çok artmıştı. Birçok kullanıcı, para çekerken sorun yaşadıklarını, paralarını çekemediklerini bildirmişlerdi. 19 Nisan Perşembe günü bir açıklama yayınlayan Thodex, Dogecoin işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması gerçekleştirildiğini, bakımın ardından yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılabileceğini bildirdi. Ertesi gün ikinci bir açıklama daha yapıldı ve bu defa “Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20 Nisan 2021 saat 20.00 itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir.” denildi. Ardından bir sonraki gün üçüncü açıklama yapıldı ve bu açıklamada ise yeni ortaklık gereği devir süreci nedeniyle işlemlere 4-5 iş günü süreyle ara verildiği ifade edildi. Şimdiye kadar yapılan son açıklama bu oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap