TFF, Bu Metaverse Projesiyle İşbirliği Yapıyor!

TFF, Bu Metaverse Projesiyle İşbirliği Yapıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: TFF, Bu Metaverse Projesiyle İşbirliği Yapıyor!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), depremzedelere ve Şubat ayında yaşanan felaketten etkilenenlere takviyesini GoArt Metaverse işbirliğiyle sürdürüyor. İşte detaylar…

TFF ve metaverse projesi yardımlaşma kampanyası kapsamında ortak oldu

Depremden etkilenen bireylerin yaralarını sarmak için başlatılan “Omuz Omuza” yardımlaşma ve dayanışma kampanyası kapsamında TFF, GoArt Metaverse platformu üzerinden metaverse’teki tüm futbolseverleri kapsayacak bir proje başlatıyor. 2017’den bu yana faaliyet gösteren GoArt, Elazığ Harput’ta dünyanın birinci metaverse kentini kurmuş ve bu projeyle dünya çapında mükafatlar kazanmıştı. Proje, TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısıyla ortaya çıktı. Bu projeden elde edilen gelir, “Omuz Omuza” kampanyasına bağışlanacak. Basın toplantısına TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu-CEO’su Burak Soylu ve Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel iştirak sağlayacak.

BTC Piyasası: TFF, Bu Metaverse Projesiyle İşbirliği Yapıyor! 1

Sonuç olarak TFF ve GoArt, sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak için işbirliğine gittiklerini açıkladı. GoArt grubunun özel olarak oluşturduğu metaverse’te elde edilen tüm gelir, TFF’nin yürüttüğü “Omuz Omuza” kampanyasına gidecek. Kullanıcılar, TFF Omuz Omuza Sahası’nda avatarlarıyla penaltı yarışlarına girecek. Bu halde “Omuz Omuza” projesine takviye olacak. Metaverse ortamındaki penaltılarla puan elde eden kullanıcılar, ödül alanına giderek ödül havuzuna katılacak.

Çekiliş alanından kâfi puanla bilet satın alan tüm kullanıcılar özel mükafatlar kazanma talihine sahip olacak. Bunların ortasında imzalı forma, Şampiyonlar Ligi maç bileti üzere eserler var. Kullanıcılar GoArt uygulaması üzerinden fiyatsız olarak avatarlarını oluşturabiliyorlar. Ayrıyeten, oyuna girip verilen 10 futbol topu ile fiyatsız olarak sunulan penaltı atışlarına katılabiliyorlar. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi metaverse ortamının ayrıntılarından da bahsetti. Akabinde, metaverse’te bir TFF müzesinin de bulunacağını söyledi. Sarsıntıda hayatını kaybeden futbol ailesinin pahalı üyelerinin isimlerinin yer aldığı 6 Şubat anıtı, Omuz Omuza alanı ve mükafatların sergilendiği bir alan da kullanıcıların metaverse’te ziyaret edebilecekleri yerler ortasında bulunmakta.

BTC Piyasası: TFF, Bu Metaverse Projesiyle İşbirliği Yapıyor! 2

Kampanya sayesinde 4 bin konteyner satın aldılar

GoArt Metaverse CEO’su Burak Soylu’ya nazaran TFF ile yaptıkları işbirliği çok kıymetli bir teknolojik adım oldu. Bu paydaşlık ile TFF Web3 teknolojisine giriş yapmış oldu. Ayrıyeten Soylu, “Bu metaverse ile futbol tarihini anlatan bir müzeyi inceleme, sarsıntıda hayatını kaybedenlerin isimlerinin geçtiği bir sarsıntı anıtını görme, projemize takviye olmak için yarışlara katılma talihiniz olacak,” dedi. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Omuz Omuza kampanyası kapsamında toplanan bağışlar sayesinde 4.000 konteyner satın alındı. Bunların Mayıs ayının birinci haftalarında depremzedelere ulaşması beklenmekte. Kampanya 15 Haziran’a kadar devam edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap