Tether, dolandırıcılıkla uğraşta 225 milyon doları dondurmak için OKX ve DOJ ile iştirak kurdu

Tether, dolandırıcılıkla uğraşta 225 milyon doları dondurmak için OKX ve DOJ ile iştirak kurdu

Paylaş
BTC Piyasası: Tether, dolandırıcılıkla uğraşta 225 milyon doları dondurmak için OKX ve DOJ ile iştirak kurdu

Kripto para firması Tether, 225 milyon dolar pahasındaki USDT tokenlerini dondurarak siber cürümlerle uğraşta değerli bir adım attı. Bugün duyurulan bu atılım, “domuz kasaplığı” dolandırıcılığına karışan Güneydoğu Asyalı bir insan kaçakçılığı kümesinin mali operasyonlarını sekteye uğratmak için kripto para borsası OKX ve Adalet Bakanlığı (DOJ) ile ortaklaşa yürütülen bir eforun kesimi.

Özellikle Hindistan’da yaygın olan bu dolandırıcılık, düzmece romantik yahut finansal fırsatlar sunarak bireyleri kandırıyor ve akabinde onları dolandırıyor. Tether’in aldığı bu proaktif tedbir, şirketin dijital para ünitesi alanında dürüstlüğü muhafaza ve platformunun yasadışı faaliyetler için kullanılmasını tedbire konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, kripto para ünitesi sanayisi için gerekli olan dürüstlük standartlarının korunmasında bu aksiyonun ehemmiyetini vurguladı. Tether, DOJ üzere kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışarak ve OKX üzere öteki kripto platformlarıyla paydaşlık kurarak, kullanıcılar için daha inançlı bir ortam yaratmayı ve suçluları dijital para ünitelerini yasadışı emellerle kullanmaktan caydırmayı amaçlıyor.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap