Tether 60 Milyon Dolarlık USDT Bastı

Tether 60 Milyon Dolarlık USDT Bastı

Paylaş
Tether 60 Milyon Dolarlık USDT Bastı

Bugün sabaha karşı hızla değer kaybetmeye başlayan Bitcoin şu anda düşmeye devam ediyor. Coinmarketcap verilerine göre BTC son birkaç saat içerisinde yaşanan düşüşün ardından 7 bin 400 doların da altına geriledi.

Tether’ın Çabaları

Bitcoin fiyatı özellikle son birkaç saat içerisinde değer kaybetmiş olsa da bu düşüşün birkaç gündür devam ettiğini söylemek mümkün.

Tether geçtiğimiz gün piyasa hızla düşerken 60 milyon dolarlık USDT üretmiş, şirketin bu hamlesi bir “kurtarma çabası” olarak değerlendirilmişti. Şirket bugün öğlen vaktinde yine buna benzer bir adım attı ve 60 milyon dolarlık USDT bastı.

Kripto para yatırımcıları şirketin bu hamlesini yine Bitcoin’i kurtarma çabası olarak yorumladılar. Ancak bazı takipçilere göre şu anda Tether bile Bitcoin fiyatındaki düşüşü durduramaz.

Yöneticiden Açıklama Geldi

Tether CTO’su, şirketin bastığı bu 60 milyon dolarlık USDT ile ilgili bir açıklama yaptı ve bu USDT’lerin tam anlamıyla sirkülasyona alınmadığını, şimdilik envanterde tutulacağını söyledi.

Kendisinin açıklamalarına göre Tether bu işlemi her ne kadar onaylamış olsa da bu USDT’leri şimdi değil, gelecek bir zamanda kullanmayı planlıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap