Tesla’yı açığa satanlar 8.3 milyar dolar kaybetti!

Tesla’yı açığa satanlar 8.3 milyar dolar kaybetti!

Paylaş
Tesla’yı açığa satanlar 8.3 milyar dolar kaybetti!

S3 Partners’ın verilerine göre, Tesla’nın hisselerinin düşeceği beklentisi ile pozisyona giren yatırımcılar, yılın başından bu yana 8.3 milyar dolar kaybetti ve bu kayıpların yaklaşık 2.5 milyar doları sadece dünkü artışlardan kaynaklanıyor.

S3, Tesla’da diğer ABD hisselerine kıyasla daha fazla açığa satışçı (short seller) bulunduğunu belirtiyor.

Son birkaç günde baş döndürücü bir şekilde değer kazanan Tesla hisseleri, bugün de yükselmeye devam ediyor. Dolayısıyla, bugün itibari ile açığa satış yapan borsacıların kaybı, S3 Partners’ın açıkladığı verilerden çok daha büyük olabilir.

Dünü 780 dolar seviyesinde kapatan TSLA, bugün 940 dolara kadar çıktı. Şirketin hisseleri, Ağustos ayının sonlarından bu yana yüzde 370, yılın başından beri de yüzde 124 yükseldi.

Tesla, yeni Bitcoin mi?

Hisselerdeki devasa artış, Tesla’nın 2017 yılındaki Bitcoin ile karşılaştırılmasını da beraberinde getirdi. Bu karşılaştırmayı yapanlardan biri de aynı zamanda bir kripto para yatırımcısı olan milyarder isim Michael Novogratz’tı.

Şimdi Tesla’nın zirveden bu yana önemli ölçüde değer kaybeden Bitcoin ile aynı kaderi yaşayıp yaşamayacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap