Terraform Labs’in Kurucu Ortağı için Yasal Süreçler Başladı

Terraform Labs’in Kurucu Ortağı için Yasal Süreçler Başladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Terraform Labs’in Kurucu Ortağı için Yasal Süreçler Başladı

Terraform Labs’in Güney Kore’deki kurucu ortağı için yasal süreçlerin başladığı bildirildi.

Kripto para bölümüne çöküşüyle birlikte büyük bir darber vuran Terraform Labs hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin Güney Kore’deki kurucu ortağı Shin Hyun-Seong için yasal süreçlerin başladığı öğrenildi.

Terraform Labs’in Güney Kore’deki Kurucu Ortağı Hakkında Yasal Süreçler Başladı

Terraform Labs’in Güney Kore’deki kurucu ortağı Shin Hyun-Seong hakkında yasal süreçler başlatıldığı bildiriliyor. Shin’in Terra (LUNA) token’ının satışından yasadışı çıkar sağladığı tezleriyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

News1 Korea’nın 10 Temmuz tarihli haberine nazaran, Shin ve öteki 7 kuşkulu hakkındaki suçlamalarla ilgili duruşma hazırlıkları Seul Güney Bölge Mahkemesi’nde başladı. Savcılar, yatırımcıları aldatarak makul token’ların fiyatını manipüle ettiklerini ve bu durumun 354 milyon dolardan fazla haksız yarara neden olduğunu öne sürdüler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Terraform Labs’in Kurucu Ortağı için Yasal Süreçler Başladı 1

Shin’in Mayıs 2022’de token fiyatının düşmeden evvel yaklaşık 118 milyon dolar kıymetinde LUNA sattığı sav edildi. Lakin Shin’in avukatı, bu satışın yüksek bir fiyata gerçekleştiğini ve yasadışı usullerle elde edilen bir kar olmadığını savundu. Shin’in LinkedIn profilinde, Ocak 2020’den beri Terra ile bağlantısı olmadığı belirtiliyor, lakin bu bilgiler şirketin pay senetleri yahut token’ları ile yapılan rastgele bir yatırımı içermiyor üzere görünüyor.

Terra’nın öbür kurucu ortağı Do Kwon ise Mart ayında Karadağ’da geçersiz seyahat evrakları kullandığı teziyle tutuklandı. Haziran ayında dört ay mahpus cezasına çarptırıldı, fakat cezasını tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne yahut Güney Kore’ye iade edilme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Güney Koreli savcılar, Eylül 2022’de Kwon için ülkenin başşehrinin piyasa kanunlarını ihlal ettiği argümanıyla tutuklama buyruğu çıkardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap