Terra (LUNA), Bitcoin Satın Alma Haberlerinin Akabinde Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Terra (LUNA), Bitcoin Satın Alma Haberlerinin Akabinde Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Terra (LUNA), Bitcoin Satın Alma Haberlerinin Akabinde Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı

Luna Foundation Guard (LFG) bir dizi büyük Bitcoin alımı yaptıktan sonra Terra’nın fiyatı bir başka rekor seviyeye ulaştı.

Terra (LUNA) fiyatı bugün erken saatlerde Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91 dolara yükseldi. Kripto para birimi son 24 saatte %10’dan fazla arttı. Şu anda piyasa değeri ile sekizinci sırada yer alıyor (Cardano’nun hemen arkasında).

Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Vakıfla ilişkili adresin şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu doğrulandı.

Terra’nın Bitcoin’i rezerv varlık olarak satın aldığına dair haberler geçen hafta dolaşmaya başlamıştı. Satın alımların boyutuyla ilgili spekülasyonlar, en büyük kripto para biriminin fiyatını yükselterek, ana yükseliş katalizörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle birçok kişi, Terra’nın tek başına devam eden ralliyi omuzlarında taşıdığını düşünmeye başladı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin fiyatı son zamanlarda aylardır ilk kez 48.000 dolar seviyesini aştı.

22 Şubat’ta Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Bitcoin rezervlerinin büyüklüğünü 10 milyar dolara çıkarma niyetini açıkladı. Ancak bunu gerçekleştirecek teknik altyapı henüz mevcut değil.

LFG, UST’yi desteklemek için Şubat ayı başlarında Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturmaya karar verdi.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap