Terra CEO’su, 10 milyar dolarlık Bitcoin rezerv plânını açıkladı

Terra CEO’su, 10 milyar dolarlık Bitcoin rezerv plânını açıkladı

Paylaş
Uzman Coin: Terra CEO’su, 10 milyar dolarlık Bitcoin rezerv plânını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde en büyük 7. kripto para konumundaki Terra’nın fiyatı hakkında Twitter’dan toplamda 11 milyon dolarlık iki ayrı iddiaya giren, Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, yazdığı tweet serisiyle Luna Vakfı’nın (Luna Foundation Guard – LFG), Bitcoin rezervleri için 2.2 milyar dolar topladığını açıkladı.

UST’yi desteklemek için…

Terra blok zinciri için çalışmalarda bulunan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan LFG, Bitcoin rezervini Terra blok zincirinin algoritmik sabit coin’i olan UST’yi desteklemek için kullanacak. Kwon, attığı tweet’lerde 2.2 milyar dolarlık Bitcoin rezervini, kısa vadede 3 milyar dolar, uzun vadede ise 10 milyar dolarlık değere ulaştırmayı ehdeflediklerini söyledi.

1 + 1.2 milyar dolarlık satış

Takipçilerinin, 3 milyar doalrlık rakamı nasıl fonlayacakları sorularını da yanıtlayan Terra kurucusu, tezgah üstü (OTC) satışlar vasıtasıyla 1 milyar dolar değerde LUNA sattıklarını, 1.2 milyar dolardaki UST’yi de Tether karşılığında sattıklarını ve meblağı bu şekilde topladıklarını söyledi. Kwon, fazladan 800 milyon dolarlık satış ile 3 milyar dolarlık hedefe ulaşacaklarını söyledi. Kwon ayrıca, uzun vadedeki 10 milyar dolarlık hedef için de, protokolün UST’den elde ettiği gelirin bir bölümünü Bitcoin’e ayıracaklarını söyledi.

“Bitcoin’ler token’laştırılacak”

Terra kurucusu, Bitcoin’leri token’laştırmak için bir köprü oluşturacaklarını ve bu sayede milyarlarca dolar değerde BTC’yi Terra blok zinciri üzerinde kullanabileceklerini belirtti:

“Bir günde 10 milyar dolar olmaz, UST’deki büyüme arttıkça, senyoraj kazancının bir bölümünü, Terra zinciri üzerinde kullanılacak olan token’laştırılmış BTC’ler için ayrıacağız. 3 milyar dolarlık rezervimiz hazır ancak oluşturacağımız köprü ve diğer teknik altyapılar henüz değil”

Toplanan rezervler, UST’nin dolara olan sabit konumunu güçlendirecek. Bilindiği üzere UST şu anda bu sabitliği, LUNA yakan ya da yaratan özel bir algoritma ile sağlıyor.

Diğer sabit coin’lerin aksine ekip, hiçbir UST karşılığında 1’e 1 oranda gerçek ABD doları tutmuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap